A világ egyébként gagyi rendszeren megy ugye? Nem csak én gondolom így?
Aki nem foglalkozik számítástechnikával, programozással, informatikával, az úgy gondolja, hogy baromira fejlett a világ, robotok, rendszerek, minden hiper-szuper gyors és új.
Közben meg én azt látom, hogy nagyon is gyenge minden. A hétköznapi dolgo: nem tudsz egy vodafone számlát befizetni, mert nem léptet tovább, mert úgy csinálták meg, hogy a biztonsági sza.ság működjön ha kell ha nem. Sorolhatnám ezeket a hétközanpi bosszúságokat. De nem kell csak magyarországban gondolkodni.
Elon Musk a nagy zseni ugye. (nem az). Ezekkel a téblábolt robotjaival elkápráztatja az egyszerű embereket. Egy robot is miből áll össze? Szenzor, léptetőmotorok, CPU, és akkor jön a borítás rá, amitől aztán még futurisztuksabb lesz, az a marketing, aminek semmi köze a műszaki dolgokhoz, csak ELHITESSE az emberekkel, hogy ez valami olyan dolog, ami valami emberfeletti, futurisztikus. Ugyanez egy Tesla. A marketing a lényege, meg ami mögötte van. 100 évvel ezelőtt már volt elektromos autó könyörgöm. Ok, nem vezette magát automatán, de ezek ilyen apró lépések inkább úgy mondanám a jövő felé, nem pedig EZMÁN A JÖVŐŰ.
Ki vagyok akadva, hogy milyen rossz és hibás rendszerek vesznek körül mindenhol. Egyáltalán nem fejlett a jelenlegi civilizáció. Egy cseppet sem fejlett. Ezt ki merem jelenteni. Fejlődő szakaszában van, de nem fejlett.
A mesterséges intellgencia is egy olyan szóáradat, amit a 70-es évektől kezdve minden évtizedben ráaggatnak valamilyen félkegyelmű robotra, hogy EZMÁN A JÖVŐŰ.
Kíváncsi vagyok mások véleményére is.
És el lehet kápráztatni engem is mindennel, amit még nem tudok nyilván, csak utána nézzünk mögé a dolgoknak, hogy milyen elven működik. Ugyanazon az elven működik az informatika, mint ezelőtt 50 (!) éve.
de EZMÁN A JÖVŐŰ
Ennek most mi értelme is volt?
A fejlett/fejlődő nem egzakt fogalmak, így lehet a világ fejlettségéről vitatkozni, csak baromira felesleges.
Na most ezen mit nem lehet részben legalább egyetérteni? :)
Nehogy azt mondja valaki, hogy kiforrott a technika mindenhol. Mert az a pistike.
Egy kiváló példát hadd mondjak.
Boston Dynamics.
Mi szükségük van arra, hogy CGI fake videokat készítsenek? (Nyilván a profit, illetve a mögötte álló tőzsde miatt, ezt tudjuk)
Erről a fajta blődségről beszélek. Ez a gagyiság felső foka.
Egy másik példa, a kedvencem.
A mostani új elektromos autókban már hanggal imitálják a motornak a működését. Hangszóróból szól az, amit hallani vélsz, egy ott helyben nem létező dologról. Feltudod fogni ennek a marketingjét, és a fake életérzését? Nem igaz, hogy ez csak engem zavar.
És nem is az a bajom ezzel, hogy úgy akarják eladni az új Mercedest, hanem hogy úgy tüntetik fel, hogy ez már a szupercsúcstechnika. Közben semmi másról nem szól, mint hangszórókról. (Nyilván tudom, hogy mennyi munka van mögötte, de az ELV, ami alapján működik, na az nem új. Ezek léteztek 50-80-100 évvel ezelőtt is!)
Nem azt mondtam, hogy nincs ára, mert van ára.
Pont ezt mondom, hogy túl van hypeolva.
Nem ér annyit az a rendszer, mint amennyiből megvehetem egész 2. kerületet.
Túl van hypeolva. Ezt mondom.
De ezekre reagáljunk légyszíves akkor, amiket példákat felhoztam.
Ezek mik, ha nem blődségek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!