Mely rejtélyes tudományos dolog izgat titeket a legjobban?
Nem tudom, hogy a Holdban mi a rejtélyes, hiszen már agyonvizsgálták teleszkópokkal, műholdakkal és személyesen is.
Épp azért nem küldenek fel újra expedíciót, merthogy nincs ott semmi érdekes vagy rejtélyes, így aztán a kinek nagyobb a f-sza versenyt leszámítva semmi értelme nincs.
De hogy a kérdésre is válaszoljak, az én fantáziámat az Általános Mesterséges Intelligencia bizgeti a leginkább - főleg azért, mert filozófiai szempontból is rengeteg érdekes kérdést vet fel a téma.
Például, öntudatra ébredés - képesek vagyunk-e egyáltalán valamilyen egzakt kritériumrendszert alkotni és eldönteni, hogy rendelkezik-e öntudattal egy ilyen entitás?
Vagy az öntudat definíciója annyira szubjektív és annyira hozzátársítjuk egy emberi testhez, hogy pusztán annak a tudata, hogy egy géppel állunk szemben, már arra a következtetésre vezet minket, hogy nem lehet öntudata? Viszont ugyanez a gép egy tökéletesen emberi "álcában", ha nem tudnánk, hogy gép, már öntudatosnak tűnne, ergo konszenzusosan annak tekintenénk?
Egyáltalán, emberi intelligenciát akarunk-e látni, ami nagyon sok helyzetben a magunk számára sem érthetően és racionálisan, hanem "érzelemvezérelten" cselekszik?
Egyáltalán, mi az érzelem?
Stbstb.
"egyértelműen az időutazás"
Nagyon laikus válasz. Arra azért ne várj fél lábon. És nézz utána a relativizmusnak, ha tényleg érdekel.
"Engem pl az, hogy mi lehet a Holdon, miért nem küldenek fel újra expedíciót."
Ez pedig egy nagyon ignoráns válasz. Egyfelől, tudjuk, hogy mi van a Holdon, másfelől, küldünk.
"Meg bármi egyéb dolog az űrkutatással kapcsolatban."
Nem hiszek neked. Hogyan érdekelhet ennyire a téma, hogyha a legalapvetőbb Holddal kapcsolatos dolgokkal sem vagy up to date?
#2
Na, ez már egy valóban érdekes téma. Én is tudnék erről hosszasan beszélni, vitázhatnánk is az AI és a VI dolgairól, hogy az öntudatunk mekkora része szabad akarat, és mekkora része evolúciós programozás, stb...
De most inkább csak belinkelek egy videót, ami szerintem tetszene és ezzel a témával foglalkozik.
#5
Nem favorizálok, és túl sok dolog érdekel ahhoz, hogy kiemeljek egyet.
Hogyha az aktualitást nézzük, akkor a JWST lehetséges felfedezései jelenleg foglalkoztatnak, főleg az exobolygó kutatás és a légköri kompozíció megállapítása, amely nagyon érdekes felfedezésekhez vezethet, akár már a közeljövőben.
Hàt, jelen pillanatban mesterséges intelligencia nagyon bedurrant. Pl midjourney nevu programmal sajat univerzumokat hozhatsz letre 1 kepen magadnak, ill. majd mas programokkal 3d ben is belemehetunk a 2d kepekbe , vegtelen zoommal...(szóval a kézôművesz szakma az eltunik)
MI rengeteg mérnöki, orvosi problémàt meg tud es meg fog oldani, remélem feltalàlnak egy MI àltal iranyitott kormany strukturat is mert politikusok bfXok
Jo lenne pl james webb képeit bedobni egy Ai-ba, hátha talàl valami érdekességet, vagy bwdobni az összes letezo asztronomiai kepet az AI ba zogy hatha jut valami erdekesee
Rengeteg minden.
Többek között az agy működése. Álommal, dejavu-vel kapcsolatos dolgok (szigorúan tudományos szempontból; nagyon nem vagyok ezo-s!)
Ezen kívül nagyon kíváncsi vagyok, merre megy a világ, mi lesz 100, 1000... év múlva. Vajon mire képes még az ember: előre megyünk majd lineárisan, vagy lesz egy "megtorpanás", esetleg visszafordulás? Vajon tényleg ez a civilizáció is letűnik majd, és az újak kezdenek minden elölről?
Engem is érdekel az űrkutatás, a "mi lehet odakinn"-kérdése. (Megint csak szigorúan tudományosan.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!