Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van élet a földön...

Szerintetek van élet a földön kívül? Részletesebben fejtsètek ki a véleményeteket.Kíváncsi vagyok ki mit gondol a témáról.

Figyelt kérdés
Felfoghatatlan méretű az univerzum. Szerintem lehetetlen, hogy ne legyen több olyan bolygó ahol adottak az élet feltételei. Sőt,akár millió ilyen is létezik, és van köztük, ahol olyan fejlett a civilizáció amihez képest mi emberek kb egysejtűek vagyunk. Viszont a több ezer fényév távolság miatt nem lehetséges a kapcsolat felvetel valószínűleg.

2022. jún. 25. 11:50
1 2 3
 21/23 Senior Séf ***** válasza:
100%
*TALÁN meg tudja
2022. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Kólauborkával ***** válasza:
69%
Olyanoktól is, ami meg az ember nélkül is létezne…
2022. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A kérdés azzal indul, hogy nem ismerek valós definíciót az életre.

Pillanatnyilag a SETI program keresi a földön kívüli élet rádiójeleit.

Ez már önmagában is komoly szűkítés. Feltételezi, hogy a "vonal másik végén" is rádiót használó civilizáció van. Feltételezzük, hogy a rádiójelben kódolt információ a mi számunkra értelmezhető időben van kódolva. Gondold végig. Ha az üzenetet egy tiszavirág küldi, az üzenetet, akkor sok üzenetből is csak egy impulzust érzékelünk. Mi van ha egy 500 évig élő sellőkagyló küld üzenetet? Itt most két földi élőlényt ragadtam ki, de galaktikus méretben sokkal nagyobb lehet az élettartam különbség.

A bolygók légkörét vizsgáló módszerek a szén/víz alapú életet keresi. Nyilvánvalóan abból az okból, mert ezt ismerjük. Ha szabadra engedem a fantáziám felmerül a szilícium alapú élet lehetősége, de akkor valószínűleg a légzés nem oxigén alapú, mert a szilícium-dioxid magas olvadáspontú szilárd anyag, de az objektívat, hogy azt sem tudjuk, hogy létezik-e ilyen.

A földön is nagyon nagy az élőlények élettartamának és "életsebességének" az eltérése, nagyobb léptékben ez az eltérés sokkal nagyobb lehet.

Az sem egyértelműen tisztázott, hogy mi az élet. A vírus él? Én még azt is el tudom képzelni (jó fantáziám van), hogy a földön is van más felépítésű élet, csak nem ismerjük fel, mert annyira mások a jellemzői.

A Holdon vagy a Marson is lehet valamilyen élet, ami nagyon más, mint a földi, tehát nem szén és DNS alapú.

ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!