Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van élet a földön...

Szerintetek van élet a földön kívül? Részletesebben fejtsètek ki a véleményeteket.Kíváncsi vagyok ki mit gondol a témáról.

Figyelt kérdés
Felfoghatatlan méretű az univerzum. Szerintem lehetetlen, hogy ne legyen több olyan bolygó ahol adottak az élet feltételei. Sőt,akár millió ilyen is létezik, és van köztük, ahol olyan fejlett a civilizáció amihez képest mi emberek kb egysejtűek vagyunk. Viszont a több ezer fényév távolság miatt nem lehetséges a kapcsolat felvetel valószínűleg.

2022. jún. 25. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Erősen valószínűtlennek tartom, hogy az élet csak egy bolygón alakuljon ki.

Viszont - sajnos, nem sajnos, döntse el mindenki maga - annak is nagyon kicsi a valószínűsége, hogy egy időben létezzen két egymáshoz olyan közel eső bolygón, hogy azok tudomást szerezhessenek a másikról. Mármint abban a nagyon ritka esetben, ha legalább az egyik bolygón technikai civilizáció kialakul. Mert ugyebár, az élet nem feltétlen jár együtt ezzel.

2022. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Én majdnem biztos vagyok benne, hogy van.

Abban viszont már korántsem, hogy ez fejlett, értelmes élet.

2022. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A nagy Levin ***** válasza:
92%
Kb le is írtad a lényeget. Millió hely van, ahol kialakulhatott az élet, akár értelmes civilizációk is. Ugyanakkor szerintem minimális az esélye, hogy az én életemben (ez jó esetben még 35-40 év) ilyen felfedezést tegyenek.
2022. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem tartom lehetetlennek, de véleményem szerint azt kijelenteni hogy tuti van élet ugyan akkora hülyeség mint azt kijelenteni hogy tuti nincs.
2022. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Kólauborkával ***** válasza:
89%

Azért sok agyalni valót adna az is, ha valamiképp kiderülne sehol nem alakult ki élet soha.

Bár ezt én sem tartom valószínűnek, sok kérdést felvetne, illetve fontossági sorrendet is átvariálná.

2022. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Nagyobb annak a valószínüsége, hogy van, mint annak, hogy nincs, de biztosra nem tudhatjuk, és a tudomány nem hit kérdése.
2022. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%

#6


Háát. Ha azt vesszük hogy több a lakhatatlan bolygó mint a lakható akkor igazából nem mondanám hogy nagyobb erre az esély.

2022. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon jó ismeretterjesztők vannak a témában a jutyubon pl.

A Tejútrendszerben kb 200 milliárd naphoz hasonló csillag van.

A világegyetemben kb 200 milliárd Tejútrendszerhez hasonló galaxis.

Ez 200 milliárd szor 200 milliárd csillagot jelent.

A legtöbb csillagnak van saját bolygója.

Ezek közül a legtöbbnek több is. Ahogy a Földön tök véletlenül kialakult az élet, ez bárhol máshol is megtörténhetett.

Viszont egyszerű, mikroszkopikus életnél bonyolultabbat nemigen fogunk találni. Főleg ha ősszel jól kipusztul az emberiség egy atomháborúban.

A legközelebbi csillag hozzánk 4.2 fényévre van. ha lenne fénysebességgel haldó űrhajónk (nincs, és nem is lesz) azzal is 4.2 évig tartana az út.

Mostani technológiákkal kb 70.000 (hetven-ezer) évig tartana az út, csak oda. Erre hagyok időt.

Még a Naprendszerben sem fog ember a Marsnál messzebb jutni.

2022. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem biztos, hogy van, a Földinél sokkal fejlettebb civilizáció is, meg elmaradottabb is, A Világegyetemben a lehetőségeknek semmi nem szab határt.

Lehet, hogy egészen más jellegű, a földitől nagyon eltérő civilizáciok vannak, lehet, hogy a szerves anyagok nem szén alapú vegyületek, más közegben más anyagok alakulnak ki. Nem fontos a földi környezet megléte, a szerves anyagok alkalmazkodhatnak olyan környezetekhez is, amiben mi elképzelhetetlennek tartjuk az élet kialakulását. Persze, a Világűrben a távolságok is végtelenek a mi számunkra, a legközelebbi lakott bolygó lehet, hogy itt van a szomszédban, "csekély 900 milliárd" fényév távolságban. De azért nem zárnám ki azt sem, hogy egyedüli a mi civilizácionk létezik.

2022. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A téma felé érdeklődőknek tudom ajánlani a

Hogyan működik? - Röviden Tömören yt csatorna ezen 10 perces aimációs videóját:


[link]


És az Űrkutatás Magyarul yt csatorna ezen 3 részes (összesen olyan 1 óra max, de szerintem kevesebb) videó sorozatát


1.rész

[link]


2.rész

[link]


3.rész

[link]

2022. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!