Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Marson jó eséllyel találnánk...

A Marson jó eséllyel találnánk egykoron élt többsejtű élőlényektől származó leleteket?

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Jó eséllyel nem. Aztán ki tudja. :)
2022. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Pont az a gond, hogy igen kicsi rá az esély.

2022. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Jo esellyel lofuttyot se fogunk talalni. Talan, esetleg valamilyen milliard eves mikroba-fossziliakat, akkor mar boldogok lehetunk majd. De meg erre is kicsi az esely. Reg volt mar nagyon, ha volt egyaltalan.

Az Europan valoszinubb letezo mikrobialis elet, mint a Marson tobbsejtu maradvanyok.

2022. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Gőzünk sincs, hogy mekkora az esélye.

Azt meg tudjuk mondani, hogy mekkora esélye van egy dobókockával 6ost dobni.

Azt is meg tudjuk mondani, hogy mekkora esélye van, hogy egy szelvény kitöltésével 5 találat lesz a lottón.

Mert ismerünk minden lényeges paramétert a valószínűség kiszámításához.


A töbsejtű marsi élet nyomainak megtalálása tekintetében nem ismerünk minden lényeges paramétert, szóval lehet hasraütésre százalékokkal dobálózni, de semmi értelme.


Kutatnak a marsjárók, oszt' majd meglátjuk, mi lesz.

2022. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Meton ***** válasza:
100%
Egyesek szerint a földi élet a Marsról származik. Ha ez igaz, akkor biztosan fognak találni életre utaló jeleket. Az nem jelent semmit, hogy eddig semmit nem találtak. Lehet, hogy csak rossz helyen keresik. Kérdés, hogy származhatott-e az élet a Marsról, vagy más földön kívüli bolygóról?
2022. máj. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem valószínű, mivel nagyon korán megjelent a Földön.

A Marson is kellett idő a kialakuláshoz, utána még ki is kellett onnan jutnia, és ugye nem célfuvarral ment a Földre, szóval erre is kellett volna idő.

Ez így nem jön össze.

Arról nem is beszélve, hogy ha ott alakult volna ki, akkor most olyan bőségben találtunk volna, hogy ihajla.

Hiszen iszonyú bőség kell ahhoz, hogy egy véletlenszerű meteor TUTI, hogy életet találjon.

2022. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Alex Fly ***** válasza:
56%

Nem igazán. Egyrészt még maga a marsi élet is hipotetikus, másrészt a többsejtű szervezetek még ennél is merészebb feltételezés, harmadrészt pedig jelenleg a Mars felszínének elhanyagolhatóan kis részét kutatjuk; m~g ha vannak is ilyen fosszíliák, ammak esélye, hogy azok valamely szonda közelében találhatóak, gyakorlatilag zérus.

De persze kategorikusan nem zárható ki.

2022. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Meton ***** válasza:
46%

Mondjuk úgy, hogy nem teljesen lehetetlen. A Földön mindössze b1 milliárd éves az élet, miközben a világegyetem 6 milliárd éves, úgy nagyjából, de ha rosszul tudom, javítsatok ki. Elméletileg nem lehetetlen, hogy máshol előbb kialakult az élet, például mondjuk a Marson. Azóta persze teljesen el is tűnhetett, tehát nem kell, hogy feltétlenül élő anyagot találjunk. Hogy onnan hogyan került át a Földre? Több út is lehetséges, például idegen értelmes lények is áthurcolhatták, de mondjuk egy vulkánkitörés során is kilökődhetett az űrbe. Amúgy könnyebben átkerülhet, mint gondolnátok, mert körpályán mozog és csak idő kérdése, mikor vonzza be a Föld. Persze a fizikai részbe inkább bele se menjünk, de elméletileg nem lehetetlen.

Egyébként az élet a legfurcsább, legváratlanabb helyeken is megjelenhet. Sokáig úgy gondolták, hogy az élethez oxigén kell. Bizonyos mélységben már semmilyen élő szervezet nem marad meg oxigén hiányában. Erre találtak nagy mélységben, fénytől és oxigéntől teljesen elzárt környezetben féreg szerű lényeket. A fotoszintézis nem működik, növények nincsenek, helyette a mélyből feltörő vulkanikus energiát hasznosítják. Ezek a lények kilométerekkel a felszín alatt élnek, tehát egy marsjáró szintű szonda esélytelen lenne, hogy felfedezze. Az élet bárhol lehet, ott is, ahol nem is gondolnánk.

De persze mehetünk messzebb is, hiszen nem csak organikus élőlények lehetnek. Akár egy számítógépet vagy egy robotot is tekinthetünk élőnek, ha nem ragaszkodunk bizonyos elvekhez. Igaz, hogy ezek mesterségesek, de ahogy az élőlények kialakulhattak természetes módon, úgy akár robotok is kialakulhattak. Igaz, nem fogaskerekekből, meg csipekből állnának, de valami másból, természetes anyagokból esetleg létre jöhetnek.

2022. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Meton, kérve kérlek, ne írj a Tudományok rovatba. A vallás rovatban, vagy az ezotériában biztosan szívesen látnak, a humorban is sikered lehetne, de ezt a tudománytalan katyvaszt, amit ide rittyentettél, ezt köszönjük, itt nem kérjük, ez nem ide való.

Köszönettel,

Egy felhasználó

2022. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Meton ***** válasza:
71%

Mert te aztán nagyon tudományos vagy. A felfedezés alapja a hit valamiben, például, hogy a Marson lehet élet. Ha el sem hiszed, akkor miért mennél oda? Mondjuk nem hiszel benne, odamész, nem látsz semmit és elkönyveled, hogy nincs ott élet. Közben elköltesz dollár milliókat, vagy milliárdokat és rájössz, hogy teljesen felesleges volt. Na ezért kell a hit, mert enélkül neki se vágsz. És ha elsőre nem találsz, akkor nem adod fel, mert ha már ott vagy, valamit találni kell.

Amit írtam, annak egy része még scifi, de csak addig, amíg a tudósok fel nem fedezik. Biztosan ismered Verne műveit, sok mindent előre látott. Pedig nem volt tudós, csak egy kíváncsi, jó fantáziával megáldott író. És hát a tudomány is érdekes, mert nem véletlenül találnak fel dolgokat, hanem például Verne látomásait valósítják meg. Például megvalósították a holdra szállást, vagy éppen az atommeghajtású tengeralattjárót.

És még valami. Jelenleg van egy elképzelés arról, hogy hol maradhat fenn élet, de ez az elmélet már sokszor megdőlt. Ezen elmélet szerint a Marson nem lehet élet. Csakhogy ez az elmélet már sokszor megdőlt, így semmiben sem lehetünk teljesen biztosak.

2022. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!