Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van élet a földön...

Szerintetek van élet a földön kívül? Részletesebben fejtsètek ki a véleményeteket.Kíváncsi vagyok ki mit gondol a témáról.

Figyelt kérdés
Felfoghatatlan méretű az univerzum. Szerintem lehetetlen, hogy ne legyen több olyan bolygó ahol adottak az élet feltételei. Sőt,akár millió ilyen is létezik, és van köztük, ahol olyan fejlett a civilizáció amihez képest mi emberek kb egysejtűek vagyunk. Viszont a több ezer fényév távolság miatt nem lehetséges a kapcsolat felvetel valószínűleg.

2022. jún. 25. 11:50
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
32%

50-es évek óta több földönkívüli faj tett már látogatást a Földön, több kormánynál is.Aki megállapodtak velük, cserébe haditechnikai fejlesztéseket kaptak cserébe.

nem akarok erről sokat írni, aki érdekel minden infó fenn van a neten.

2022. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Azt személy szerint kètlem, hogy jártak volna a földön idegen civilizációk, bár ez sem kizárható, valószínűleg ezen a téren nem leszünk sokkal okosabbak a fizikai határok miatt. Bár rengeteg a kérdés és nagyon kevés a válasz. A relatívitáselmèlet is inkább elbizonytalanítja az átlag embert, azzal kapcsolatban, hogy van e lehetőség utazni valamilyen módon akár több ezer fényévet. Ez sem kizárható. Ahogy az se, hogy van a világűrben egy űrhajó ami akár több ezer éve úton van, hogy életet keressen. Hiszen elképzelhető ,hogy van olyan fejlett civilizáció ami akár év milliónyi előnybe van hozzánk képest. Mondjuk ha így lenne, és lehetséges , ők már tudnák, hogy lehet ekkora távolságot megtenni. Abban egyetértek, hogy a szén alapú életen kívül még számtalan más alternatíva lehet. Számukra elképzelhető , hogy nem is az oxigén, víz ami nélkülözhetetlen. Bele gondolok hogy már hány milliárd éve történt az elméletek szerint az ősrobbanás, ahhoz képest az emberi faj meg hihetetlenül fiatal. A másik probléma hogy amit a világűrben látunk már közel se biztos , hogy reális, bármint a 100 fényévre lévő csillagot 100 évvel ezelőtti állapotba láthatjuk. És minél messzebbre nézzünk annál nagyobb ez a különbség. Persze itt megint bele mehetünk az idő kérdésében is, hiszen ez is relatív. Talán pár ezer év múlva már többet tudhanánk erről, persze ahhoz szerintem drasztikus változás kéne az életmódunkon. Ha a jelenlegi szisztémát követjük, mi magunk tesszük lakhatatlanná a földet.
2022. jún. 26. 09:22
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy hosszú szénlánc és víz alapú élet legyen térben és időben olyan távolságra, hogy kommunikálni tudjunk meglehetősen alacsony.

Annak, hogy ilyen élet létezik/létezett/létezni fog a világegyetemben a földön kívül, éppen a sok bolygó miatt meglehetősen valószínű.

Az, hogy más jellegű élet létezik-e, arra akkor lehet valamilyen választ adni, ha olyan definíciót sikerül rá adni, amire mérést/vizsgálatot lehet alapítani.

Mi van, ha van egy másik értelmes faj "látótávolságban", azonban az egyedek élettartama földi idő szerint pár nap (lásd tiszavirág), vagy az élettartamuk igen jelentősen magasabb, mint a földi emberé (óriásteknős). Hogyan jön össze a kommunikáció, hogyan ismerjük fel egymást?

2022. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
És a fekete lyukakat még nem is említettük, hiszen semmi nem vész el csak átalakul, vagyis amit elnyel se semmisült meg, és a kérdés, mégis mi lesz belőle és hová kerül végül. Olyan elméleteket is olvastam, hogy ezeken keresztül lehetséges nagy távolságokat megtenni. Természetesen ez is csak fikciónak hangzik jelenleg,de még szinte semmit nem zárhatunk ki.
2022. jún. 26. 09:30
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

#14


Idéznék egy videóst:

,,Bár a fejetelyukak lenyűgozőek, önmagában az hogy nagy tömegük miatt kis helyre tudnak sok mindent összenyomni még nem ok arra hogy azt gondoljuk hogy az az anyag máshol köt ki."


Nem pont így volt, de ha jól emlékszem akkor a Hogyan Működik - Röviden Tömören yt csatorna téridős videójában volt erről szó. Vagy inkább az Űrkutatás Magyarul egyik videójában

2022. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
10/15 ismerem ezeket a sorozatokat, részben ezért is kezdtem el rajta komolyabban gondolkodni, kíváncsi vagyok mások hogy állnak a témához.
2022. jún. 26. 14:14
 17/23 Kólauborkával ***** válasza:
87%

Én elvetném a feketlyuk = féreglyuk elvet, hiszen akkor a feketlyuk nem lenne ott, hanem máshol lenne, ahova kiköpi az anyagot.

Bár matematikailag nem tudom hogy nézne ki egy ilyen féregjárat nagy tömeggel mind a két oldalán, első benyomásom kicsit az, mintha a 0,75-s vezetéken akarnék zárlati áramot (I>>10kA) tartósan folyatni. Elméletileg ugyan nem lehetetlen feladat, kihívást azt ad bőven…

Valakinek van valami matematikai modellje erre (féreglyuk - feketlyuk párosra gondoltam).

2022. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Senior Séf ***** válasza:
63%
Szinte bizonyos, hogy van élet más planétán is. Azt viszont erősen kétlem, hogy az emberhez hasonló fejlett lények lakják. Véleményem szerint az emberi faj az evolúció csődje, ami túlnőve mindenen saját életterét emészti fel.
2022. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Kólauborkával ***** válasza:
87%

18#…. Inkább azon gondolkozz, hogy végső soron az ember az egyetlen ismert lény ma, aki képes megmenteni a Föld bolygón az életet.

Amennyiben nem járunk sikerrel a végeredmény ugyan az lesz, tehát minden ki hal (millió évek múlva), viszont ha sikerrel járunk olyan bolygókra is eljuthat az élet, ami álmodni sem mert róla.

2022. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Senior Séf ***** válasza:
100%
Igen az ember meg TALÁN tudja menteni a földet azoktól a problémáktól, amik nélküle nem is léteznének.
2022. jún. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!