Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkozunk (pl az...

Miért nem foglalkozunk (pl az űr helyett) a sajánk bolygónk óceánjaival, tengereivel, nagyobb vizek élőlényei felfedezésével?

Figyelt kérdés

Állítólag "elvileg" a Földön élő állatok, élőlények egy bizonyos részét, egy egészen jelentős százalékát, még fel sem fedeztük!🤔

Akkor miért nem inkább arra fektetjük a hangsúlyt, hogy a saját bolygónk élővilágával legyünk tisztában. Miért inkább másik bolygókon keressük kvázi az életet. Ez nekem "elhamarkodott döntésnek" tűnik...

Még azt sem tudjuk biztosan, hogy hogyan jött létre a bolygónkon az élet.



2022. febr. 6. 06:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Foglalkozunk. De ezt miért kéne az űr felfedezésének rovására tenni?
2022. febr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Ez az a kérdés, hogy azok az orvosok akik azzal foglalkoznak, hogy történelmi távlatokban milyen betegségek voltak, miért nem a rák gyógyításával foglalkoznak. Te pl miért nem tanulsz idegen nyelveket, ahelyett, hogy ide írkálsz?
2022. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Jó, itt nem azon van a hangsúly, hogy mi helyett lehetne ezzel a témakörrel jobban foglalkozni... hanem, hogy már több helyről hallottam, hogy nem ismerjük az óceánjaink több mint 90%-át!

Ez hogy lehet?

Vagy hivatalosan mennyit ismerünk belőle?

2022. febr. 6. 08:52
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Azt ismerjuk meg amire szukseg van
2022. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%
De tényleg mi a fontosabb ha itt járunk hogy milyen dög van 9000 méter mélyen a marianna árokban vagy hogy van e élet egy bolygón hogyha ezzel történne valami el tudjunk e menni oda
2022. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem ismerjük az óceánok 90%-át, erős túlzás. Legfeljebb nincs a tengerfenékről pontos topográfiai térképünk a partoktól távol. De nem azt jelenti, hogy pl az óceáni élővilág 90%-át nem ismerjük, és ott van valahol a kraken, csak meg kellene találni.

Biztos van még jó néhány le nem irt mélytengeri faj, de ezek megismerése nem igazán viszi előrébb az emberiséget. Az űr kutatása a "feltérképezés" mellett komoly fizikai kutatást is jelent. A fizika jobb megismerése viszont már sok dologban előrébb viheti a civilizációt, olyan ma még sci-fi dolgokról nem is beszélve, mint más bolygókon való esetleges megtelepedés.

2022. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 sadam87 ***** válasza:
100%

"Miért nem foglalkozunk (pl az űr helyett) a sajánk bolygónk óceánjaival, tengereivel, nagyobb vizek élőlényei felfedezésével?"

De, foglalkozunk. Van elég sok óceonográfiai kutatás. (Többek között az óceánok élővilágával foglalkozó is.)

"Állítólag "elvileg" a Földön élő állatok, élőlények egy bizonyos részét, egy egészen jelentős százalékát, még fel sem fedeztük!🤔"

Ez így van. Ezek elég jelentős része mondjuk a trópusi esőerdőkben élő rovar... (Persze az óceánokban is van még rengeteg fel nem fedezett faj.)

"Akkor miért nem inkább arra fektetjük a hangsúlyt, hogy a saját bolygónk élővilágával legyünk tisztában. Miért inkább másik bolygókon keressük kvázi az életet. Ez nekem "elhamarkodott döntésnek" tűnik..."

1. A szembeállítás nem tl értelmes, a kettő nem zárja ki egymást.

2. Ha felfedeznénk egy idegen életet, az valószínűleg sokkal nagyobb mértékben lendítené elő a tudományt, mint a Földön új fajok felfedezése. (De természetesen az utóbbi is nagyon fontos.)

"Még azt sem tudjuk biztosan, hogy hogyan jött létre a bolygónkon az élet."

Így van. És ebben a kérdésben nagy segítséget nyújthatna, ha felfedeznénk egy másik bolygón is életet.


#3

"Ez hogy lehet?"

Úgy, hogy az óceánok elég nagyok, elég mélyek, és mérsékelten átlátszók. Ha kiülsz egy derült este, sok ezer fényévre látható csillagokat is megfigyelhetsz (sőt, akár a 2,5 millió fényévre levő Androméda galaxist is). Ha kiülsz az óceán partjára, még a legoptimálisabb krülmények között is csak néhány 10 méterre látsz el benne.

(Egyébként az, hogy nem ismerjük, nem túl pontos. Az óceánfenék topográfiáját már elég jól ismerjük. Persze helyszíni vizsgálatokat még elég sok helyen nem végeztek.)

"Vagy hivatalosan mennyit ismerünk belőle?"

Mit értesz azon, hogy ismerünk? Tudjuk, milyen a domborzat? 100% Pontosan tudjuk, milyen a víz és az üledék összetétele, milyen fajok élnek ott, milyen kölcsönhatások vannak közöttük, stb.? Valószínűleg kevesebb, mint 1%.

2022. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%

Azt nem értem, hogy miért mindenki a tudománytól akar elvenni forrásokat, ha valamit meg akar valósítani?

Nem lehetne esetleg tényleg valami olyan helyről elvenni, ami valóban fölösleges?

Mondjuk Las Vegas, vagy valamilyen katonai cél, esetleg kereskedelmi tv műsor?

2022. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
10%
Fene tudja, de valahogy úgy érzem, hogy az űrkutatásra elég sokat költenek feleslegesen. Csak annyit kellene kutatni, ami a földet veszélyeztető objektumok előrejelzését teszi lehetővé, valamint ezen veszélyek elhárítását. Az, hogy 13 milliárd évre visszatekinthessünk, ennek semmilyen haszna nincs, de ha valaki úgy látja, hogy mégis, akkor győzzön meg.
2022. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem látja magától mi értelme van a csillagászatnak, azt nem próbálom meggyőzni.
2022. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!