Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hidrogén peroxidot miért...

A hidrogén peroxidot miért csak repülők, rakéták üzemanyagaként használják? Autók meghajtására miért nem?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 06:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert iszonyuan korroziv, szetmarna a motort rovid ido alatt. A raketaknal ugymond mindegy, ugyis csak 1x hasznaljak oket.
2021. dec. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah, meg amugy egy csomo kulonfele femmel katalitikus reakcioba lep es azonnal heves bomlasnak indul. Eleg beleejteni egy vasdarabot a tartalyba vagy a kifolyt uzemanyagba es maris egy meretes robbanast kapsz.
2021. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Minimális mennyiségben adagolva használják dízeleknél ugyanarra, mint benzinnél a dinitrogén-oxidot. Plusz oxigén boost.


Általában ez nem üzemanyag, hanem oxidálószer. Rakétáknál is.

Ott is az a dolga, hogy az üzemanyag égéséhez oxigént biztosítson.

Nekem nem rémlik, hogy használnák repülőknél, de lehetséges.

Magaslégköri repülésnél tényleg jó lehet oxigénpótlásra.


Éppenséggel használják tisztán rakéta-üzemanyagként is, katalizátor mellett a bomlása is hő- és gőztermelő.

A bomlásterméke nem mérgező, ami előny mondjuk a hidrazinhoz képest.

Viszont előtte rendkívül agresszív, veszélyes anyag.

2021. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A hidrogén-peroxidot használja még ez egészségügy is fertőtlenítésre, meg a fodrászat is hajszőkítésre! Persze az sem elhanyagolható szempont, hogy jóval kisebb töménységben, mint a rakétáknál!
2021. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Speciel Covid ellen is jó.

Patikában van 3, vagy 5%-os oldata, de még ez is nagyon tömény, egy kiskanálnyit (tíz cseppet) egy dl vízbe kell keverni és fecskendővel az orrba spriccelni és kitakarítja a légutakat, nem fog az orrod egyfolytában folyni.

Kétszer kaptam el a kórt, első esetben már az első nap telefújtam egy százas csomag papírzsebkendőt, de aztán a volt feleségem, aki orvos, hozta nekem a hidrogénperoxidot és nem volt több gondom ezzel.

De vigyázni kell vele, tényleg erős szer.

2021. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
#5-ös Covid ellen nem jó semmire. Fertőtlenítésre tárgyaknál használják. Az orrban lebontja a nyálkahártyát, ezzel súlyos sérüléseket okoz.Sokkal rosszabb mint az 1,0%-os Novorin.
2021. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
17%

Amúgy némelyik orrcsepp állítólag hatásos védelemre.

Nem árulják el, melyik fajták, mert mindenki megrohanná a boltokat oltás helyett orrcseppezni, miközben a hatékonysága az oltás töredéke, plusz csak pont az orrnyálkahártyán át történő fertőzést fogja meg, csak ott, csak akkor, mikor történik.


A hatásmechanizmust nem tudom, de gondolom összefüggésben van egy kombóval fertőtlenítésből és hajszálér-tágítás révén immunreakció-javításból.

2021. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat.
2021. dec. 29. 03:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!