Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A párhuzamos egyenesek a...

A párhuzamos egyenesek a végtelenben találkoznak?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem.

2021. nov. 30. 17:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
39%
Jellemző, hogy idejön mindenki valami okosnak tűnő dolgot beböfögni mindenféle speciális geometriákról, de ezen geometriákkal együtt sem tudott még mindig senki olyan olyan párhuzamos egyeneseket mutatni, ahol azok találkoznának.
2021. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

#21 Nem nagyon érted a helyzetet.

Akkor kérdezem, hogy a párhuzamos fogalmát hogyan definiálod.

2021. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy mire gondolsz, de te adj nekem kérlek egy olyan definíciót a párhuzamos egyenesekre, amelyekben lehetséges az, hogy találkozzanak. Tényleg kíváncsi lennék egy szabadon választott definícióra szabadon választott körülmények között, amelyek esetén teljesül az, hogy a párhuzamos egyenesek találkoznak. Még az sem muszáj, hogy a végtelenben tegyék. Jó lesz nekem itt előttem is. Légysziii!!
2021. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Két egyenes párhuzamos, ha van olyan egyenes, amelyre mindkettő merőleges.

Az euklideszi geometriaban ezek nem metszik egymást, a gombi geometriaban igen.

2021. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Az euklideszi geometriaban ezek nem metszik egymást, a gombi geometriaban igen."

Ezt meg tudnád mutatni valahogyan, kérlek?

2021. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

A gömbi geometriában az egyenesek a főkörök (azok a körök, amelyeknek a középpontja a gömb középpontja, sugara a gömb sugara).


Ha Föld gömb lenne, akkor az egyenlítő és a délkörök gömbi egyenesek lennének. Az összes délkör merőleges az egyenlítőre, tehát az utóbbi definíció miatt párhuzamosak lennének. De bármely két délkör metszi egymást a sarkokon.


Ez egyébként nem is annyira elméleti dolog. Ha két város között egy repülőgép a legrövidebb úton akar haladni, akkor a két városra illeszkedő gömbi egyenes mentén repül.

2021. dec. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%
Oke, de a mondas egyenesekrol szol, nem korokrol.
2021. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Feladtam.
2021. dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Bocs, de en itt azt latom, hogy az euklideszi geometria addig van torzitva, amig az egyenesekbol korok lesznek, vagyis megszunnek letezni mint egyenesek. Akkor miert is lenne ez relevans pelda egy egyenesekrol szolo mondas eseten?
2021. dec. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

#29, "egyenesekbol korok lesznek"

Egy változatlan euklédeszi térből nézve igen, de most nem erről van szó.

Ha a geometriát torzítod, attól az egyenes még egyenes marad, csak esetleg más tulajdonságai lesznek, más axiómák felelnek meg neki. A gömbi geometriában a hosszúsági körök (és pl. az egyenlítő) egyenesek. Úgy képzeld el, hogy autóval a kormányt "egyenesen" tartva végig lehet menni rajtuk.


Ezek mind egyenesek gömbi geometriában:

[link]

2021. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!