Mennyiben lenne más a "tudomány", ha az ekvivalencia elv nem lenne igaz? Nem lenne egyenlő a súlyos tömeg a tehetetlennel?
Van egy olyan érzésem, hogy itt nem fogok választ kapni a kérdésre, de megpróbálom, hátha mégis :)
Már a '90-es években egy nemzetközi kutatócsoport méréseket végzett erről. Kiderült, hogy a testek nem egyenlő ideig esnek szabadon. Nagyon is szignifikáns eltérőségek vannak. Ugyanolyan magasból eltérően esnek le. A kutatások eredményeképpen sérül az ekvivalencia elv és az ötödik erőt fedezték fel így. Publikálták is ezt. Magam is olvastam. Aztán letiltották ezt a kutatást. Valami olyan fordulatot vett volna a hivatalos tudomány, ami teljesen más irányba terelte volna a jövőt?
Egy magyar fizikus, Egely egy barátja ugyanígy elvégezte ezeket a kísérleteket és ő is arra a következtetésre jutott, hogy nem egyszerre érnek földet a testek azonos magasságból. Nem érvényes hát az ekvivalencia elv. A hivatalos tudomány ignorálta a kísérletet és ennyi volt ez is eltűnt a süllyesztőbe
Kérdésem az lenne, mi következne abból, ha az ekvivalencia elv nem lenne igaz? Sok elmélet alapjaiban benne van. Mennyire lenne más a világ akkor? Lenne ötödik erő, és? Valami rejtelmes nullponti energiát nyitni ki az emberiség számára? Mi olyan titokzatos ebben?
"Magam is voltam Egely vs valódi fizikus (Groma István) vitaesten, kb fényévekről sütött Egelyről, hogy maga sem hiszi, amiket mond."
Hát, akkor elqrvult.
Én anno még nem ilyennek ismertem meg.
Anno még publikum előtt beszélni sem tudott, olyan lámpaláza volt, hogy berekedt tőle, nem hogy kiálljon vetíteni.
Köszönöm. Utánanézek. Lehet nem ezen a héten, de valamikor megírom ezeket a neveket. Kiemelem akkor
Egelyről többen mondják, hogy őszinte. Akkor csak írni kell neki egy levelet. Tisztelt Uram! Itt a fórumon nem tudjuk eldönteni, hogy megjátsza magát vagy tényleg hülye?
"Tisztelt Uram! Itt a fórumon nem tudjuk eldönteni, hogy megjátsza magát vagy tényleg hülye?"
:D
Szerintem ilyet gyakran kap. :D
Addig is kis olvasmány a tömeg-ekvivalenciával és a rel. elmélet lyukait kereső teóriákkal kapcsolatban.
Jelöljük a tehetetlen tömeget M-el a súlyos tömeget m-el.
Egészen más jön ki, ha m=f(M), valamint egészen más következik abból, ha azt állítjuk, hogy a két tömeg között nem írható fel összefüggés.
Az én gondolatomat az mozgatja meg a legjobban, ha az f(M)-ből az jön ki, hogy egyes esetekben m>M más esetekben M>m
Tudományos publikácókban nem találtam erre való utalást, de érdekes a gondolatkísérlet.
Ha az általad említett jelenséget a csillagászati jelenségek nagyon látványosan mutatnák, mert a keringések számításánál a két tömeg azonosságát kihasználják.
Ahogy végig gondolom, az összes csillagászati leírást újra kéne gondolni. A kvantumfizika talán maradhatna változatlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!