Gravitáció kiváltó oka nem téridő- görbület, hanem: Inkoherens elektromágneses gyorsulás?
Az objektumok vagy közegek elektromos potenciálja a gravitációs jelenség kiváltó oka lehet?
A gravitáció jelenség kiváltó oka nem tömegvonzás, vagy téridő- görbület, hanem: Inkoherens elektromágneses gyorsulás. A demonstrációban bemutatja, hogy egy egyensúlyban levő fém elektromos potenciálját növelve megnő annak a súlya. https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3nzQo-BdQpbuBc_yaxP..
A jelenség más anyaggal is demonstrálható https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3FAG0GQXWojE07MfWXq..
#20
Az új tűzpiros kínai zoknim erősen festékszagú. Ráadásul egy tök sötét szobában a színe sem látszik. De azt kell mondjam, hogy az egyik meghatározó tulajdonsága, hogy festékes. Még meg is fogja (=elszínezi) a dolgokat.
Színe és szaga vajon felcserélhető? Bármelyikük a festékességről, mint tulajdonságról leválasztható?
Ha egy érmének két meghatározó oldala van a térben, akkor az asztallapon már csak egy marad? A másik megszűnik?
Az érme két oldala, a zoknim színe és szaga egymással felcserélhető dolgok?
#22
Nem teljesen értem, hogyan jön ez ide? A Föld nincs Faraday ketrecben, állítólag mégis esik (tömegarányosan) az alma felé...
Amúgy mi az az inkoherens elektromágneses gyorsulás? (Engem is érdekelne...)
Jó a kérdés kérdező!
Fogadni mernék, hogy sokan megint nem értették miket irogatok (pl. a festékes zokni stb.)
Lebutítom értelmezhetőre. Az elméletileg töltéssemleges dolgokra szintén hat a gravitáció... és? Az elektromos mező meg vonzást gyakorol ellentétes töltésű dolgokra, úgy, hogy a mező tömege mennyi is?
Ez a két hatás (elektromágnesesség és gravitáció) ugyanannak a jelenségnek két egymástól elkülöníthető, de akár együttesen is megjelenhető formája. Kb. mint az érme két oldala.
#26
Ami akár jogos is lehet, ugyanis nézőpont függő. Ahogy az érme két oldalát is tekinthetem két külön dolognak pl. érmedobáskor. De attól még létezhet a kétoldalú érme is.
Szerinted a probléma megoldásához elégséges feltétel, ha valaki bizonyítja a gravitáció töltés jellegét, azaz ha pl. a gyakorlatban talál negatív tömegű dolgot? (Csupán azért kérdezem, mert ez a gyakorlatban már megtörtént, csak nem vették észre. Ahogy Einstein is elmagyarázta - nyilvánosan és közérthetően, hogy mi is az érme (azaz a gravitáció), csak senki nem értette...de az én megközelítésem is az ő "rejtett állítását" - módosított formában - jósolja.)
"Ha az összes lehetséges magyarázatot már kizártuk, és csak egy lehetetlen magyarázatunk maradt, akkor az az igazság."
(Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle egyik regényalakja)
"A végtelenül nagy azt jelenti, hogy minden nagy dolognál van még nagyobb, de soha sincs legnagyobb. A "Prokopf megközelítés" önmagára vonatkoztatott logikai tere végtelenül nagynak tekinthető."
(Én)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!