Miként bizonyítható a magyar nyelv finnugor eredete?
Ez valós érdeklődés? Ha igen, akkor bőven találsz forrást hozzá.
Ha esetleg csak trollkodni szeretnél, akkor ez ebben a kérdéskörben telitalálat:)
Egy dolgot kell erről tudni: a magyar nyelv eredetéről szóló vitákat a 18-20. században magyar tudósok folytatták le. Kb 80 évig tartott és a végét azzal zárták, hogy az eredet finn-ugor.
Teljes mértékben bizonyítható. Az elterjedt tévhittel ellentétben a nyelvészek(a valódiak, nem az önjelölt laikusok és a konteósok) világszerte szinte kivétel nélkül egyetértenek abban, hogy a magyar nyelv az uráli nyelvcsaládba tartozik.
Egy kisebbsége a nyelvészeknek támogatja az urál-altáji elméletet, de ők is a nagy család uráli ágába teszik a magyart. Komoly nyelvészt nemigen találsz, aki szerint a magyar telibe altáji nyelv lenne.
Semmivel, mert nincs valódi közös szó, esetleg csak hatvan, nincs semmi képzés. egy valamit lehet bizonítani, hogy a magyar egy germagyar nyelv, a germánból fajult germagyarrá, indogermán nyelv.
A magyar nyelv szókincsének 70 százaléka germán, nagyon sok az árja, ami protogermán is lehet, és a képzések is, a nyelvtan is indogermán és germán.
4/6 anonim ***** válasza:
54%
Az uráli eredetet Julianus barát utazása is megerősítette: az Urál körzetében (azt hiszem Baskiriában) magyarul beszélő emberekkel találkozott az első utazásán.
----------------
De ő nem Baskiriáról beszél, hanem Jaroszlavl és Nyizsnyij-Novgorog közötti területről. Persze, ha anonmus nem hiteles, mert nála is van Suszdal, és Julianus barátnál is, akkor miért lenne Julianus hiteles?
Persze ez a terület 350-ben a Gót birodalom része volt.
1/7 anonim ***** válasza:
61%
Google: finnugor nyelvrokonság bizonyítékai
Csak pár link a sok közül:
---------------
Az idézett:
sságuk még az uráli nyelveknek, hogy a birtokos személyjelek kifejezik a birtokos, sőt a birtok számát is. A legtöbb uráli nyelvben az E/1. személyű birtokost az –m toldalékkal jelölik.
Ez nem finnugor, hanem indogermán, a magyarban a germánból alakult ki. Az m egy indogermán képzés, a germánból hamar lekopott, de az olyan szó, mint: bírjam, felszólítóban protogermán.
Kései germán őrzi, mint bim és habém, ez került aztán a főnév végére, mint az újkúrdban, vagy mint az írben roim, a rájam.
A magyarban ez a germánból ered, mert minden ilyen germán a ermagyarban. Indogrmánnal és germánnal nem lehet más nyelvcsaládot bizonyítani.
3/8 anonim ***** válasza:
54%
Egy kisebbsége a nyelvészeknek támogatja az urál-altáji elméletet, de ők is a nagy család uráli ágába teszik a magyart. Komoly nyelvészt nemigen találsz, aki szerint a magyar telibe altáji nyelv lenne.
----------------
Nyelvész? mi köze a művinek a nyelvhez? Semmi. A magyar nyelv minden része indogermán, és germán.
"nyelvészek(a valódiak, nem az önjelölt laikusok és a konteósok)"
Gondolom a fenti "kolléga" az ellenpélda. :DDD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!