Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit szóltok? Végre van pontos...

Mit szóltok? Végre van pontos definíciója annak, hogy mi az 1 kg.

Figyelt kérdés
Eddig nem volt, mert a tömeg alapmértékegység, s egy létező tárgy adta az eddigi definíciót, annak meg valódi tömege változhat.
2018. nov. 16. 21:34
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:
Valami link? Vagy titok?
2018. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2018. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy eddig miért nem volt az a definíció, hogy x darab mondjuk hidrogénatom tömege 1 kg.
2018. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, itt nem az a lényeg, hogy most pontosabb lenne, mint korábban (vagy akár H-atom darabszámmal), hanem hogy közvetlenebb kapcsolatba hozták más SI mennyiségekkel.
2018. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csodálatos, hogy elolvashattam egy oldalnyi rizsát arról, hogy megváltoztatják, csak épp magát az új definíciót nem tudhattam meg :D Más oldalakról sem ráadásul.

Tehát mi is az új, pontos definíciója a kilogrammnak?

2018. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan definíciót találtak ki, ami alapján bármikor pontosan lemérhető lesz kísérleti úton.

Én sem olvastam a definícióját, de gondolom azt veszik alapul, hogy a fotonoknak is van impulzusa, megfigyelhető a fénynyomás jelensége, emiatt lehet mérni a fotonok által kifejtett erőhatást, mint referencia.

2018. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2018. nov. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na és mi van akkor, ha mérik, mérik, aztán egyszer csak elromlik az elektromágnes, és ki kell cserélni. Kicserélik, de egy picivel jobb hatásfokúra, az máris kevesebb áramot fog fogyasztani ugyanannyi tömeg ugyanannyi ideig tartó lebegtetése során. Ha meg ugyanazon hatásfokúra akarják, akkor megint csak ugyanott vannak, mint a levágott egy kilós irídiumkockával, csak bonyolítottak meg drágítottak egy nagy csomót az egészen.


Másrészt, ezzel még mindig nem küszöbölték ki a Föld gravitációs mezejének hatását sem. Ahogy az változik a mérés helyszínén, úgy változik az elektromágnes által fogyasztott árammennyiség is. Szóval inkább valami gravitációfüggetlen dologgal kellene előrukkolni, szvsz.

2018. nov. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
A videó szerint rögzítettek a h és tömeg közti összefüggést valahogy. Az index egy fake news gyár.
2018. nov. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt az eredeti közlemény a Nemzetközi Súly és Mértékügyi Hivataltól (Bureau international des poids et mesures): [link]
2018. nov. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!