Megdöntöttem a párhuzamos világok elméletét! Mit szóltok hozzá?
Ha végtelen számú világ van, akkor végtelen számú lehetőségnek és eseménynek kell előfordulnia bennük. Kell lennie olyannak, ahol nem Orbán a miniszterelnök, de olyannak is ahol Hakapeszi Maki a Zsebtévéből valóságos, vagy ahol mások a fizika törvényei és úgy lehet varázsolni mint a Harry Potter-ben.
Ha ez fennáll, akkor kell lennie egy olyan világnak, ahol a Pókember valóságos. A Pókember-rajzfilm egyik részében Mészárszék-szimbionta megnyom egy gombot, ami az összes párhuzamos világot felrobbantja.
Vannak olyan világok, ahol ezt Másvilági megakadályozta azzal, hogy visszatekerte az időt és megváltoztatta a történelmet, de ha végtelen számú világ van végtelen lehetőséggel, akkor olyan világnak is kell lennie ahol Másvilági küldetése nem sikerült.
Mi viszont nem robbantunk fel, hanem még mindig itt vagyunk.
Ha kicsit komolyan vesszük ezt a kis agymenést, akkor van benne egy logikai hiba.
Ha végtelen számú világ van, akkor valóban végtelen számú lehetőségek és események fognak ezekben előfordulni. De ez nem jelenti azt, hogy !bármilyen! lehetőség illetve esemény !biztosan! előfordul legalább az egyik világban.
Egy matematikai példa. Tudok generálni egy olyan számot, amiben végtelen számú számkombináció fordul elő. Mondjuk: 0,102202210211020011210002… nullák, egyesek és kettesek véletlenszerűen egymás után, amiből végtelen számú számkombináció adódik. Ha ez egy un. normális szám, akkor valahol benne lesz a fényképem jpeg formátumban, binárisan kódolva. Vagy benne lesz az összes létező könyv binárisan kódolva. Vagy bármi binárisan, vagy trinárisan kódolva.
De ez nem jelenti azt, hogy lesz benne valahol egy négyes, vagy hetes is… Hiába a végtelen számkombináció, ha úgy alkottuk meg ezt a végtelen hosszú számot, hogy nem szerepelhet benne bármi.
Ergo lehet úgy végtelen számú világ, hogy egyikben sincs Pókember, sem Happy Plotter.
A kérdést elolvasva már kezdtem is volna szinte szóról szóra leírni azt a választ, amit ... 2*Sü leírt.
:D
"Ha végtelen világ létezik akkor mindennek, igen mindennek amire csak gondolni tudsz és amire nem is gondolsz 100% a valószínűsége"
Ez nem igaz.
A derékszögű koordináta-rendszer x+/y+ negyedében végtelen sok méretű és helyzetű kört tudsz rajzolni, mégsem lesz egyik sem másik negyedben.
A végtelen sok variációs lehetőség nem jelenti az ÖSSZES variációt.
Lehetnek olyan kötöttségek, amelyek egyik variációban sem léphetőek át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!