Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizikai Nobel-díj járna ha az...

Fizikai Nobel-díj járna ha az éter hullám megváltoztatását az elektronok töltés differenciálódásával elérem? Magyarul egy párhuzamos dimenzió kapu detektálása?

Figyelt kérdés

Eddig egyszerű dolgokért kaptak az emberek Nobel-díjat.

Kicsit tekerni kellene a volumenen.

Ha ezt valaki levezeti, gyakorlati módon is alkalmazza az már Nobel-díj, nem?



#azorrodelőttatitok
2015. okt. 1. 21:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Azért nem időkaput írtam, mert ott az időt elektromágneses térben manipulálják, vagyis a dimenzió megmarad.

Éter hullámok esetén dimenzió eltolódás alakul ki, ezért írtam ki így a kérdést.

2015. okt. 1. 21:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Dr Fekete Gábor?
2015. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem.

Egy egyszerű konteó blog olvasó, és hát, sokmindent írnak ilyen oldalakon, és az ember szeret gondolkodni.

2015. okt. 1. 21:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már akkor Nobel díjat kap, ha bebizonyítja az Éter létezését
2015. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem Széles Gábor biztos megveszi az ötletedet. Vagy mégse.
2015. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Értelmes, tanult, a fizikához valamit is konyító ember kiröhög az ilyen szövegért. Más meg nem kompetens Nobel-díj odaítélésében. Tehát biztosan nem fogsz Nobel-díjat kapni érte, bárhogyan is változtasd meg az éterhullámot az elektronok töltésdifferenciálásával. (Bár tudnám, mi a túrót jelent ez valójában... Szerintem ember nincs, aki csak sejtené is.)
2015. okt. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

ez a kérdés kategóriát tévesztett valahogy elszabadult az ezóból :)

éter-t nem fejtetted ki melyikre gondolsz de ilyen pongyolán megfogalmazva gondolom a dietil-éterre

azt meg láttam már sokszor hullámokat vetni mégse nyílt tőle dimenziókapu

2015. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:
84%

Az éter egy XIX. századi hipotetikus anyag, közeg, aminek a létezésének lehetőségét Michelson–Morley-kísérlet végleg elvetette. Azt a jelenséget, amit az éter leírt volna, és ami nem fért bele a klasszikus fizikába – ami miatt ezt a bizonyos hipotetikus közeget, az étert feltételezni kellett –, azt meg szépen helyretette a relativitáselmélet.


Tehát éter nincs, hipotetikus értelemben sem voltak különösebb elméletek ráépítve, csak tapogatózások. Mivel hogy nincs, így hullámai sincsenek, amik nem tudnak megváltozni.


A dimenzió kvázi egy mérőszám, ami azt adja meg, hogy egy esemény egyértelmű leírásához egy adott térben minimálisan hány adat szükséges. Mondjuk ha a földfelszín teljesen sík lenne, akkor egyetlen pont leírásához elegendő lenne két mérőszám, mondjuk egy szélességi és hosszúsági kör. Vagy egy kitüntetett ponttól való távolság és szög, mondjuk Budapesttől 50 km-re, északi iránytól 3°-ra. Ergo a földfelszín két dimenziós. Persze ha nem sík a föld, akkor már ez nem elég, nem mindegy, hogy a tizediken, a földszinten, vagy a bányában találkozunk, így kell egy harmadik adat. Illetve kell egy negyedik is, mert nem mindegy, hogy holnap találkozunk, vagy jövőre.


A legtöbbször a legkönnyebben kezelhető koordináta rendszer a Descartes-féle koordináta-rendszer. Ennek minden tengelye merőleges az összes többire. Ha egy három dimenziós koordináta-rendszerbe még egy tengelyt akarunk húzni, annak merőlegesnek kell lennie a meglévő három tengelyre.


Párhuzamos dimenziók nincsenek. Nem azért, mert a tudomány elveti a lehetőségét, vagy mert még nem fedezték fel, hanem mert maga a fogalom értelmetlen. Úgy nem léteznek párhuzamos dimenziók, ahogy nem létezik világosfekete, szögletes gömb, lankás függőleges. Az lehet, hogy a világ több dimenziós, meg létezhetnek párhuzamos univerzumok, de párhuzamos dimenziók nem.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


A Nobel-díj ott kezdődik, hogy megtanulod a fizikát, mondjuk diplomát szerzel fizika szakon, ismered azoknak a fogalmaknak a jelentését, amiről beszélsz, tudod miből áll a tudományos módszer, kutatsz egy témát, méréseket, kísérleteket, megfigyeléseket hajtottál végre, és felfedezel valami olyan összefüggést, amit más nem, és fontos összefüggés, felfedezés a világ számára.

2015. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
74%

A kérdés nagyon jó, és a mögötte lévő elmélet is.

Ha valaki megcsinálná, nem Nobel-díjat kapna érte, hanem egy örök szobát valamelyik titkos szijálé börtönben, ahol kiszednének mindent a tudatából, ami ahhoz vezetett hogy ezekre a dolgokra rájött.

2017. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
Az éter igen is létezik!Ő tölti ki a teret és nyomás alatt van amit maga idéz elő! Ő közvetíti a fénytés ő felelős a hidegért is!!!! / a Michelson kísérlet meg nem jó/
2017. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!