Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik kristály/anyag változta...

Melyik kristály/anyag változtatja meg az hullám áteresztő képességét?

Figyelt kérdés
Olyan anyagot (esetleg kristályt) keresek, ami bizonyos hatásra (vmennyi feszültséget/áram felett, vagy nyomásra ...) oly módon változtatja meg szerkezetét, hogy bizonyos elektromágneses hullámokat átenged, bizonyosakat nem. (Egy kísérlethez kellene.)

2015. szept. 13. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

1. Ez nem ilyen egyszerű.

2. neked az drága lenne.

3. Ha leírod mit szeretnél csinálni akkor TALÁN segíthetünk.

2015. szept. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

A definíciódnak megfelel a folyadékkristály, mert elektromos hatásra polárszűrőként viselkedik.

Amennyiben kitűzött hullámhosszok szerinti válogatást akarsz, akkor több külön folyadékkristály és színszűrő párhuzamos alkalmazásával elérheted azt, amit tervezel.


Persze feltételezve, hogy az elektromágneses spektrum fény-részét óhajtod megtámadni.

Mert ha a cél a rádióhullámok tartománya, akkor megfelelő rácsméretű drótszitákban kéne inkább gondolkodni.

2015. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy folyékony kristályos cucc: (1000 Eur)

[link]

2015. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

No igen, azt nem említettem, hogy az egész kísérletezés hosszú lejáratú hitel felvételével kezdődik. :D


Nem tudom, mit óhajtasz kísérletezni, de remélem, van valami praktikus célja, amit legalább egy startupba be tudnál tolni.

Mert különben az amerikai nagybácsi öröksége nem lesz elég.

2015. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
Még a legolcsóbb, ha veszel pár 3D tv-hez való aktív szemüveget, mert abban benne van az lcd fényzár. Csak az elektronikát kell átmókolni.
2015. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos, az lenne a tervem, hogy olyan LASER-t készítek, amiben az üregben egy nem áteresztő tükör és egy félig áteresztő tükör helyett a következő lenne:

egy nem áteresztő tükör és egy ilyen folyadékkristály, mely alap I-es állapotban nem áteresztő tükörként funkcionál.

Állóhullámokat (talán rádióhullámokkal könnyebb lenne az emberibb mértékek miatt (cm-es, m-es tartomány)) hozok létre az üregben, mely egyre erősebb állóhullámot produkálnak (rezonancia). A folyadékkristályt II-es állapotba hozom (vmilyen hatással, pl. magas fesz.) és az hirtelen áteresztővé válik, így egy nagy adag elektromágneses impulzust kienged magából.

2015. szept. 14. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják hogy aktív Q kapcsolt lézer.

Az folyadékkristályos cucc nem működik csak a látható fény tartományában. És milyen lézer médiumot (erősítő anyag) tervezel használni? Amikor tízenkettő éves voltam akkor én is állandóan lézert akartam csinálni. De nem volt túl sok elérhető infó róla. Ma már egy csomó infó elérhető róla de most meg nincs időm ilyesmire.Hát ilyen az élet.

2015. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!