Nem túl gyors a technika fejlődése? Nem feltétlen jól használjuk a tudásunkat?
Már nem lehet megállítani a túlfogyasztást, mert tulajdonképpen az ad nekünk munkahelyeket illetve a gazdaságot is ez pörgeti. Ha nekem azt mondanák, csökkentsem az áramfogyasztást, leginkább úgy tudnám megoldani, hogy nem megyek be dolgozni, mert ott használom a legtöbb áramot. A megvett ruha előállítása is munkát adott valakiknek. Maga a vásárlás pedig mozgatta a gazdaságot.
Egy minimális műszaki érzékem van és érdekes látni, hogy nemhogy a 10 évvel, hanem az 5 évvel ezelőtti kütyük is általában irtó elavultak, korszerűtlenek, "buták" mai társaikhoz képest: mosógép, sütő (!), okosteló, DSLR fényképezőgép (most ebben a kategóriában "újítottam" és hát szédületes különbségek vannak, a váz tudása, kényelmi funkciói, a belépőszintű felhasználók részére elérhető árú alapobjektívek fókuszmotorja, stb.....)
Az újabb és újabb műszaki cikkek adnak munkahelyet voltaképpen, de mértéktelenül szennyezzük a környezetet (gyártás, hulladékok, szállítás, a termékek lerövidült életciklusa). Továbbá szerintem egy nagyon rossz mentalitást erősít: mindig többet és jobbat és újabbat akarni, a régi nem jó, eldobjuk...
Az urbanizáció révén "lakatlan" lesz a vidék, az emberek pedig túlzsúfolódnak természetellenes körülmények között. Lehet mondani, hogy fóbia, de ez a tömegnyomor, ami például a budapesti Szent István körúton vagy a Deákon van, nem való mindenkinek. Magas épületekben, sokszor napfény nélkül, sokszor fátlan utcában...
Az orvostudomány életben tart, de nem egészségesen. Életben tart, de az egyre stresszesebb, mozgáshiányosabb, időhiányosabb, rohanósabb világban nekünk kellene erőfeszítéseket tennünk, hogy eg... khm kevésbé betegek legyünk.
Szóval egyre több ember, egyre stresszesebb, frusztráltabb emberek és egyre túlterheltebb bolygó, bioszféra...
Nincs értelme a fejlődés sebességét minősíteni. Az az ember képességeiből és kíváncsiságából, röviden, agyműködéséből következik. Viszont az "eredmény" lehet az emberiségre nézve rossz. Ekkor egyfelől akik átlátják, másfelől akiknek különösen rossz (mert ez rendkívül heterogén, hiszen a háborúk is emiatt vannak), elkezdenek új dolgokon gondolkodni. Ez egy új tendenciát indít be.
Itt az alapkérdés valójában nem az irány, hanem a törvényszerű kilengések (perturbáció) stabilitása. Matematikában ismert, hogy az ilyen fajta mozgások bizonyos tartományokban stabilak, vagy azzá tehetők, és bizonyosakban instabilak. Ha ez a kitérés ilyenné válik, az emberiség számára az instabilitás azt jelenti, kipusztítja önmagát.
Egyébként a túlfogyasztás jórészt generált, nem igaz, hogy megállíthatatlan és főleg nem, hogy ez a hajtóerő. Nem, ez nem hajtóerő, ez a mostani profitbezsebelők stabilitási igénye (értsd: ők maradjanak továbbra is azok, ne mások. És ez a helyzet stabilan fennmaradjon). Azonban éppen ez a túlfogyasztás-hajszolás fogja őket kilendíteni helyzetükből, csak arra kell vigyázni, ne lépjük át a stabilitási küszöböt. Az más kérdés, hogy ez a folyamat emberi léptékkel hosszú, márpedig minden embernek a saját élete fontos. Az is más kérdés, hogy a trend pontos átlátása rendkívül sok ismeretet igényel, ezért az egyes ember számára misztikus. Emiatt is foglalkoznak ezzel intézmények.
"Hat éve, és sehol egy legalább zölden floureszkáló kiscica."
Na látod, ez a baj, hogy elegendő ismeretek hiányában nyilatkozol. Tényleg nincs zölden fluoreszkáló kiscica. Pirosan fluoreszkáló beagle van. Méghozzá már 9 éve. Az miért nem jó helyette?
:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!