Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik azok, amiket a technika...

Mik azok, amiket a technika fejlettségétől függetlenül az emberiség soha sem fog tudni elérni?

Figyelt kérdés
Pl. ha azt mondom, hogy szupergyors űrutazás, vagy hogy féregjáratokban való közlekedés, akkor valaki azt mondhatja, hogy 300 ezer év múlva lehet, hogy ezekre is képesek leszünk már. Tulajdonképpen ha nincs ami visszavesse a civilizációt, akkor az emberiség gond nélkül fejlődhet akármeddig, és szinte akármit elérhet. de mik azok a dolgok, amelyet lehetetlen, hogy valaha is meg fog tudni valósítani az emberiség? Nem a fénysebességgel haladó űrhajóra gondolok (mert annak fizikai gátjai vannak), hanem akármi másra, aminek elméletileg nincsenek fizikai akadályai. Milyen dolgokat tudtok mondani, ami lehetetlen lesz az emberiség számára?
2017. febr. 8. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Béke. De ez egyébként bármilyen területen igaz, akármilyen fejlettek is leszünk sosem lesz béke.
2017. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én ebben pont hiszek.
2017. febr. 8. 22:17
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a fénysebességgel haladó űrhajóra gondolok (mert annak fizikai gátjai vannak), hanem akármi másra, aminek elméletileg nincsenek fizikai akadályai."


Ha elméletileg nincsenek fizikai akadályai, akkor mi gátolná meg az embert, hogy megépítse/elérje?

2017. febr. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Tislerics Máté ***** válasza:

Természetesen lehetetlenség megjósolni mikre lennénk képesek több 100 ezer év múlva... Vannak azonban olyan ismereteink a világról, amik annyira alátámasztott, megfigyelt, tökéletesen használható dolgok, hogy minden bizonnyal örök érvényű igazságok.


Ilyen pl. a fénysebesség mint maximális sebesség az univerzumban. Vagy a termodinamika főtételei. Vagy ott van a Kvantumfizika, aminek ha bizonyos részei varázslatnak is tűnnek, a határozatlansági reláció, arra enged következtetni minket, hogy a világunk teljes megfigyelése, és így bizonyos folyamatok előrejelzése teljes bizonyossággal nem lehetséges. Nem fogunk tudni mindent megtervezni, mindent megjósolni, akármennyire is erőlködünk. Ezek a fizikai törvények elvileg vissza fognak rántani minket új technológiák megalkotása közben. Az már más kérdés, hogy ezek megkerülhetőek e valamilyen (még) ismeretlen módszerrel.


Jelenleg úgy tűnik, hogy nem fogunk tudni mindent megtenni, amit csak akarunk.

2017. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Wadmalac ***** válasza:

Mivel a tudomány sok, korábban lehetetlennek tartott dologra cáfolt rá, én óvatos vagyok ezzel a témával.


Most hirtelen átgondolva egyetlen dolgot tartok lehetetlennek, vagy legalábbis olyan szintű fejlődés kéne hozzá, ami már az isteni mindenhatóság kategóriája.

Szóval ,szerintem soha, semmilyen módon nem fogunk tudni belépni egy fekete lyuk eseményhorizontja mögé. Mármint úgy, hogy utána ki is jussunk.

2017. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"szerintem soha, semmilyen módon nem fogunk tudni belépni egy fekete lyuk eseményhorizontja mögé. Mármint úgy, hogy utána ki is jussunk"

Hmmm...

nézd meg Dávid Gyula előadását. Pont ezt taglalja, hogy nem lehetetlen.

Csak nem a mi világunkba kerülsz vissza, szóval elég nehéz lesz megmondani (az itt maradóknak), hogy sikerült-e.

2017. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Először meg kéne birkóznunk a hatalmas gravitációval. Ha meg lehet oldani, hogy az űrhajónk/testünk ne szakadjon atomjaira a hatalmas gravitáció hatására, utána gondolkodhatunk, hogy vajon hogyan tudunk onnan kijutni.
2017. febr. 9. 12:56
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

#6 és #7:

Nos, a "nem lehetetlen"-ben ott van ezernyi "talán", ami még a fizikánk számára is kérdéses, nem hogy a megvalósításban.

Szerintem ha lehetetlennek nevezem, mégis kiderül, hogy nem az, annyi emberöltővel lesz később, hogy már nem égek be. :D

2017. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Wadmalac ***** válasza:
Ha már tippelgetünk és mondjuk, hogy hozzáférünk majd egy fekete lyuk belsejéhez, akkor növelem a tétet, állítom, hogy előbb fogunk antigravitációt, teleportációt és szuperlumináris űrutazást (térugrást?) feltalálni, mint ezt.
2017. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"ne szakadjon atomjaira a hatalmas gravitáció hatására"

Elegendően nagy fekete lyuknál simán át lehet vitorlázni az eseményhorizonton, és még mindig egyben vagy.

Hogy meddig, az jó kérdés - de km-ben számolva nagyon is sokáig. Kijönni persze onnan már (a mi világunkba) nem fogsz, viszont forgó fekete lyuknál elég sokáig keringhetsz a belsejében, és esetleg ki is juthatsz belőle, máshova.


Azt pedig, hogy melyik találmány lesz az első...

te pl. a középkorban meg tudtad volna mondani, hogy a pestis gyógyszere, a repülőgép, az önjáró szekér vagy az arany lesz az első találmány?

2017. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!