Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik azok, amiket a technika...

Mik azok, amiket a technika fejlettségétől függetlenül az emberiség soha sem fog tudni elérni?

Figyelt kérdés
Pl. ha azt mondom, hogy szupergyors űrutazás, vagy hogy féregjáratokban való közlekedés, akkor valaki azt mondhatja, hogy 300 ezer év múlva lehet, hogy ezekre is képesek leszünk már. Tulajdonképpen ha nincs ami visszavesse a civilizációt, akkor az emberiség gond nélkül fejlődhet akármeddig, és szinte akármit elérhet. de mik azok a dolgok, amelyet lehetetlen, hogy valaha is meg fog tudni valósítani az emberiség? Nem a fénysebességgel haladó űrhajóra gondolok (mert annak fizikai gátjai vannak), hanem akármi másra, aminek elméletileg nincsenek fizikai akadályai. Milyen dolgokat tudtok mondani, ami lehetetlen lesz az emberiség számára?
2017. febr. 8. 18:47
1 2 3
 11/21 Wadmalac ***** válasza:

"te pl. a középkorban meg tudtad volna mondani, hogy a pestis gyógyszere, a repülőgép, az önjáró szekér vagy az arany lesz az első találmány?"


Nem, azt nem, mert nem függnek össze.

Viszont az általam említettek igen.


A fekete lyukban lavírozáshoz a gravitáció, a tér hajlításának ismerete szükséges, az meg alapból adná az általam említett felfedezéseket. Azok egyben fizikálisan szükségesek is lennének a fekete lyukban való "büntetlen" túrázáshoz.

2017. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Elegendően nagy fekete lyuknál simán át lehet vitorlázni az eseményhorizonton, és még mindig egyben vagy."


Nem. Nem tudnék. Ha valahol olyan nagy a gravitáció, hogy nem engedi ki a fényt, akkor az bizony atomjaira szed. meg amúgy is annyira felgyorsulnál a gravitációs erő hatására, hogy semmiképpen sem élnéd túl. Ráadásul ne felejtsük el, hogy az eseményhorizont nem maga a fekete lyuk. A szupernehéz test még beljebb van, ahol még nagyobb gravitációs erő hat, tehát ha az ott tartott fénytől nem vakulnál meg/nem égnél széjjel a hajóddal együtt, akkor ahogy közelítenél a testhez, annál nagy grav. erő hatna rád.

2017. febr. 9. 15:07
 13/21 anonim ***** válasza:

"akkor az bizony atomjaira szed"

Ezt rosszul tudod.

Persze, hogy szétszedi még az atomjaidat is - MAJD valahol belül. Az eseményhorizonton egy ilyen nagy test MÉG NEM.


"amúgy is annyira felgyorsulnál a gravitációs erő hatására, hogy semmiképpen sem élnéd túl"

A gyorsulást alapesetben nem is éreznéd. Azt sem érzed, ahogy a Föld kering a Nap körül. Persze valamennyire már lehet érezni, mert szét akar tépni - de mondom: itt még nem tud.


"ha az ott tartott fénytől nem vakulnál meg/nem égnél széjjel a hajóddal együtt"

A fekete lyuk belsejében a fény KIZÁRÓLAG lefelé tud menni - ezért magából az égitestből egy kukkot se láthatsz, még az eseményhorizont alatt sem. Az nem egy függöny! Semmi sincs ott! Olyasmi főleg nincs, ami látható lenne.

Azt, hogy már átléptél, onnan látod, hogy eltűnik az összes csillag az égről, és mind odavándorol (látszólag) a fejed fölé. A lyuk gravitációja ugyanis így torzítja el a teret, hogy a belsejében minden fény fölülről záporozik rád.


Ha még nem léptél át, de a közelében vagy, akkor is azt látod, hogy az egész ég eltorzul, és a fejed fölött sűrűsödik, a többi helyen meg ritkulnak a csillagok.

2017. febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"a fekete lyukban való "büntetlen" túrázáshoz."

Na jó, azért én nem egészen ilyenre gondoltam.

Az ottani gravitáció ellenében nem hiszem, hogy egyhamar tudunk majd mozogni - amiről én beszéltem, az a gravitáció kihasználása egy közönséges űrhajóval.

Kb. olyan különbség, mint a szárnyashajó és a tutaj között.

2017. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát például soha nem fogunk építeni örökmozgót, vagy fordított keverőcsapot.
2017. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Szerintem ide tartozik az élet "teremtése" is, mint pl. élettelen anyagokból élőt előállítani.
2017. febr. 15. 17:15
 17/21 A kérdező kommentje:
Vagy akár úgy vegyíteni az anyagokat, mint ahogy azok vegyültek az élet kialakulásakor.
2017. febr. 15. 17:16
 18/21 anonim ***** válasza:

"élettelen anyagokból élőt előállítani"

Lekéstél, ez már sok éve megvan.

Nagyon nagy munka 1 lépésben megcsinálni, és értelmetlen, ezért nem fejlesztették még tovább. Jelenleg azon dolgoznak, hogy egy alap élőlényt készítsenek, amelyik egyszerűbb a mostani legegyszerűbb sejteknél.

2017. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Na és van arról valami infó, hogy ezt hogy csinálják? Mindig is érdekelt, hogy milyen vegyületeket mikor és hogyan kell összekeverni, hogy élőlények alakuljanak ki belőlük.
2017. febr. 19. 00:53
 20/21 anonim ***** válasza:

Azért ennél kicsit bonyolultabb:

[link]

A cikkben csak említik, de először egy vírust raktak össze, már elég sok éve. Az ugyan még nem igazán élő, de már szinte ugyanolyan bonyolult - csak kisebb, mint egy sejt. Viszont már 100%, hogy NEM élettelen anyag. Élő anyag, csak nem önálló élőlény.

2017. febr. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!