Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezeket az acélokat lépésről...

Ezeket az acélokat lépésről lépésre hogy kell megedzeni? (Maximális keménységre)

Figyelt kérdés

RWL34,N690,X50CrMoV15

hőfokokat tudom,hogy mennyire kell felheviteni,illetve utána hány fokra kell sütőbe rakni,és hány óráig. De az edzést hogyan tovább,miután felhevítettem?


2018. júl. 8. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
"sütőbe rakni" XD
2018. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyébként az adatlapjukon szépen le van írva, pl RWL34:

[link]

Mi az ami nem világos?

2018. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ott tudsz pár orára x fokon ....azért irtam ugy...de nem baj..hasznosra értékelem a válaszod...

de a teljes folyamatra vagyok kiváncsi kicsit konkrétabban,lényegre törőbben?azaz több szóval hogy ugy mondjam..

2018. júl. 8. 22:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rossz angolos,de vannak azért dolgok amiket nem értek bőven...illetve a google forditó piszokul rossz ugyhogy azt hanyagolom...röviden tömören a folyamat hogy néz ki?
2018. júl. 8. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor maradjunk az első anyagnál, tehát RWL34, és a cél a keménység maximalizálása, ezért nézzük a V sort!

Beállítod a sütőt 1020°C-ra, ha elérte, akkor beteszed az edzeni kívánt alkatrészt. Ha 3,2mm vastag, akkor 8 percig sütöd, ha vastagabb, vagy vékonyabb, akkor fél milliméterenként növeled vagy csökkented az időt egy perccel.

Utána gyorsan lehűtöd (mondjuk olajban) szobahőmérsékletre.

A mélyhűtőt előzőleg feltekerted -80°C-ra, akkor oda is berakod és vársz vele kb másfél órát.

Hagyod felmelegedni szobahőmérsékletre.

Majd megint beteszed a sütőbe 2 órára 175°C-on, utána hagyod lehűlni levegőn.

Ha minden jól alakult, akkor 64HRC lesz a keménység. Hogy mennyire marad szívós, azt nem tudom, szóval ne ejtsd le, mert lehet, hogy eltörik...

2018. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

"Majd megint beteszed a sütőbe 2 órára 175°C-on, utána hagyod lehűlni levegőn."

Ez már a megeresztés, éppen a ridegség és a feszültségek csökkentésére.

Ettől még azért lehet törékeny, de a ridegség és feszültségesség csökkentése érdekében itt tulajdonképpen történik némi keménység-romlás is.

Szóval megeresztetlenül keményebb, csak lehet, hogy nem jó semmire, mert nagyon törik.

2018. júl. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Privát kérdésedre a válasz: kemence kell hozzá! Szénnel és fújtatóval sem a megfelelő hőfokot nem tudod elérni, tartani, illetve a szén és az intenzív légáramlatban lévő oxigén gyakorlatilag tönkre fogják tenni ezeket az erősen ötvözött anyagokat (az ötvözők kiéghetnek, a szén bele diffundálhat).

Kalapálni nem kell edzés közben, de ezt már írták mások is.

2018. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy milyen a kemence? A gúgli a barátod, keress rá a "hőkezelő kemence" kifejezésre.
2018. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

akkor ezzel heviteni is tudok(egyenletes hővel) ugye?

Hk24

C1200 kéne akk...mer az tud elegendő hőt csinálni vagy elég az 1100 fok is végül is. Honnan éri meg anyagilag venni?

2018. júl. 9. 14:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbben megúszod, ha keresel egy helyet a közeledben, ahol vállalnak hőkezelést!
2018. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!