Mi a bizonyíték rá, hogy az élet egy virtuális valóság?
Sem 100%os bizonyíték, sem cáfolat nincs rá. De egyes elméletek szerint"kezdünk felébredni", rájönni, mi van. Ültesd át egy kicsit a dolgot. A Sims biztos ismerősen cseng, még ha nem is játszottál vele, tudod mi az. Te megalkotsz benne egy kis világot, ők meg "élik az életüket", tzdomást sem szerezve rólad. Oké, mi azt mondjuk, hogy megírt algoritmusok alapján "cselekszenek", történnek a játékban a dolgok, mert a mi világunk szerint ez így is van. Honnan tudod, hogy ez a valós, vagy annak hitt világunk esetében nem így van? Vagy igen, vagy nem. Kvázi a teremtés modern, cyber kori megjelenése a "szimuláció elmélet". Túl összetett a világ ahhoz, hogy véletlenek sorozata alakíthatta volna. Vagy igen vagy nem. Gondolj csak a játékok fejlődésére:
1950-es évek, Pong:
Két vonallal terelgetsz egy labdát, kvázi pingpong szimulátor
2013: Grand Theft Auto V, egy szinte fotorealisztikus világban mászkálsz, karakterek mászkálnak, beszélgetnek, reagálnak rá, ha beléjük kötsz, stb.
60 év alatt fejlődött ide.
Ki tudja, lehet egy unatkozó hülyegyerek a számítógépén fut az egész világunk, az anyja pincéjében
Látszólag szabad akaratunk van, de teszem azt, szoktuk emlegetni, hogy a "fizika ismert határai...". Lehet, hogy ezek a "hülyegyerek" számítógépének hardveres határai, és pl azért nem érhetjük el a fénysebességet, mert szimplán nem bírja a proci. Vagy direkt azért vannak adott határok beállítva, hogy ne jöjjünk rá az igazságra. Lehetne ragozni. Vagy így van, vagy nem, vagy rájövünk egyszer, vagy nem.
Minden esetre ez a verzió jobban tetszik, mint a "6 nap alatt teremtette..., egy szűz gyereket szült neki, majd ez a gyerek vizen járt..." tartalmú mese.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!