Szerintetek mikor lesz olyan fejlett virtuális valóság és idegrendszeri interface, mint a Mátrix című filmben?
Tehát a számítógépek olyan pontosan szimulálnák a valóságot, hogy nem mondod meg hogy nem igaz, és ha az idegrendszeredre kötöd a gépet akkor te is beléphetsz a virtuális világba.
Mikor lesz ilyen szerintetek?
Ha optimista akarok lenni, akkor mondjuk 20 év.
Ha pesszimista akkor mondjuk 100.
nincs meg a technika, még elvben sem, hogy teljesen reális inputokat küldjünk az agynak közvetlenül. Ehhez még nem elég ismert az agy inputokra épülő virtuális valóság teremtő működése.
Biológiai, orvostechnikai és technológiai ÁTTÖRÉSEK hiányoznak, nem egyszerűen technológiai vagy finanszírozási nehézségek állnak az utunkban.
Ilyenkor nem lehet jó jóslatokat adni.
Ahogy az atomreaktort sem lehetett megjósolni a radioaktív bomlás ismerete előtt.
Igazából a Mátrixban csak a néző látja filmen úgy, mintha valóság lenne, ahogy álmokat is így filmesítenek meg sokszor, holott ugye egy álom a valójában nem valóságos. :)
Mivel a Mátrixban élő emberek sosem láttak mást, mint a Mátrixot, ezért nekik az lesz a valóság akkor is, ha úgy néz ki, mint a Wolfenstein 3D. :)
Aztamindenit! nagyon durván félreértettem a kérdést! :D (el se olvastam rendesen, bocsi...)
Az, hogy csak állsz egy szobában és azt se tudod hogy valóság-e a látvány vagy virtuális, az szerintem reális lehet 20 éven belül. Ehhez nem kell idegrendszeri interface, csak fejlettebb VR technológia.
Az, hogy idegrendszerre kötöd a gépet, az nagyon távoli jövőnek tűnik. Ahogy Wadmalac is írta, durva áttörések szükségesek még hozzá. Nem jósolgatnék inkább ez ügyben...
"És olyan lehet szerinted, hogy emberi agyat növesztenek őssejtekből és az lesz a számítógép processzora? Megérné ilyen biológiai alkatrészeket használni számítógépekbe?"
Hát, nem.
Legalábbis olyan célokra, amire ma számítógépet használunk, nem.
Az emberi agy egy lassú működésű, nagyon véges tárhelyű és mocskos rosszul programozható valami.
És galád módon felejt is.
De azt, hogy bizonyos jövőbeli alkalmazásokra egy biológiai, valódi neuronhálózat alapú számítógép alkalmas lehet, nem zárnám ki.
Például, ha a cél biológiai agyműködési folyamatok modellezése, tesztelése, tanulmányozása.
De szerintem mire ez lehetővé válna, addigra már az egyéb, szervetlen, mostani vagy kvantum alapú jövőbeli számítógép generáció erre a célra is alkalmasabb lesz. A kettőhöz szerintem ugyanolyan szintű ismeretek kellenek az emberi agyműködésről, akkor meg az alapján a "hagyományos" hardver elkészítése valószínűleg egyszerűbb lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!