Olyan memória, amit az alkalmazások látnak, használnak, de a valóságban csak az operációs rendszer szimulálja a rendelkezésre álló memória és háttértár (vincsi) segítségével. Tehát nem a hardver része, hanem az op rendszer működésének az eredménye.
Kicsit idióta példa: van egy ember, aki két járólapot pakol a talpad alá, ahogy sétálsz. Olyan mintha végtelen járólap mezőn sétálnál, pedig csak két járólappal szimulálja neked az ürge. A manus az op.rendszer, a két járólap a valós, fizikai memória, te vagy a futó alkalmazás (program), és a nagy járólap mező a virtuális memória.
2011. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Amikor az alkalmazás számára memóriára van szükség, és az operatív memória megtelt, akkor a szoftver képes a háttértárak területéből lefoglalt részt memóriaként kezelni. Tehát a futó alkalmazás minden további nélkül memóriacímzéssel hivatkozik rá, és teljesen úgy viselkedik, mintha valódi memória lenne. Megjegyzem az esetek többségében ez azért lassulást okoz, mert a merevlemezek hozzáférési ideje jóval nagyobb mint a tényleges memóriáké. (értsd, sokkal lassabban áramlanak az adatok, így lomhább a program működése is)
2011. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
A háttértár nem viselkedik RAM-ként. Az operendszer a hértárról belapozza a RAM-ba a kint lévő lapokat, vagy a memória egy részét kirakja vincsire, de közvetlenül nem címzi a vincsit RAm-ként. (Remélem nem én értettem félre a kommentet. :))
2011. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
ha nincs elég memória, az oprendszered elkezd a merevlemezre mentegetni ideiglenes fájlokat. AZ a virtuális memória.
2011. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Amit 20:11 írt, az a virtuális memória a háttértárra éppen kilapozott része. Ennél kicsit összetetteb maga a virt.memória, de tény, hogy ezek a lapok is részei. :)
2011. okt. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Egyszerűen ha kevés a memória akkor a merevlemezen tárolja ideiglenesen azokat az adatokat amiket amúgy a memóriába írna ki és olvasna vissza.Ezen adatokat ügyes kis programmal
vagy programozói tudással ki lehet olvasni persze csak érdekességként.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!