Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Így létre hozni így 8korlátlan...

Így létre hozni így 8korlátlan mennyiségű) virtuális memóriát?

Figyelt kérdés
Van egy ötletem, amivel szerintem korlátlan mennyiség virtuális memória hozható létre, és még merevlemezeken sem kell tárolni az információt. Az ötletem az, hogy az információt nem egy álló merevlemezen tároljuk, hanem egy vezetéken, és az információ folyamatos áramlásban van. Mondok egy példát. Van két számítógép. Az egyikről kábeles kapcsolat segítségével elküldjük az anyagot a másik gépre. Mondjuk 10 GB-ot. De, ahelyett, hogy hagynánk, hogy megérkezzen, visszavezetjük az információt a másik képhez. De mielőtt visszaérkezne az információ, egy visszavezetjük a másikhoz. És így az információ ahelyett, hogy megérkezne valamelyikhez, folyamatos áramlásban van, körforgásban. Addig száguldozik az információ, ameddig az egyik gépet hozzá nem csatlakoztatjuk a körfolyamathoz, és akkor oda érkezik meg az információ. Ha az információ kódolva van, és csak az adott géphez érkezik meg, akkor pedig hiába csatlakoztatunk a hálózathoz más gépeket, akkor sem érkezik meg rá az információ. Ezzel létre lehetne hozni egy olyan hálózatot, amin szinte korlátlan információmennyiség lehet, de még sincs egyik se merevlemezen.
2016. nov. 11. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha 1gbit/sec es a vezeték, akkor 10gb hoz 300000km*80 vezeték kell
2016. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az információ továbbítása ugyanolyan vesztességes mint a villamos energia továbbítása, tehát erősítőket kellene beiktatni. Szerintem az egész drágább lenne mint a hagyományos adattárolás.
2016. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
100%
Erről az az amerikai futárszolgálatos csávó jut eszembe, aki a saját holmijait, amit nem akart tárolni, mindig feladta amerikán belül egy másik célpontra (mivel ingyen tudott a cégen belül postázni), így a cuccai 90%-a mindig úton volt, és csak a 10%-ot kellett ténylegesen a lakásán tárolni.
2016. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól megoldotta :)
2016. nov. 11. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:

@19:10 Annyi valóságlapja van amit írtál, hogy 300 000 km/sec durván a vákuumbeli fényebesség és 10 GB 80 másodperc alatt megy át gigabites kapcsolattal. Nem vettük figyelembe többek között pl a közbeiktatott erősítőket és azok jelfeldolgozási idejét.


@19:46

Így van.

Azzal kiegészítem, hogy a számítógépes adatátvitel két pont között nem egészbe hanem csomagokba megy át. A küldő választ kap, hogy megérkezett e a csomag fogadóhoz és tanúsítva vannak annak sértetlensége. Mert egy zajos csatornán megy át a jel, amit nem lehet elvileg sem teljesen zajmentesen leárnyékolni. Több szinten hibajavítások meg hibaellenőrzések vannak, hogy bitről bitre az ment át aminek kellett. Persze ezeket nem veszik mindig ilyen szigorúan pl videokonferencián, ekkor eshetnek ki képkockák meg lehet bithibás is a jel. Vagy ha csak szimplex-be nyomjuk akkor meg azt se tudja a küldő hogy vette e a fogadó.

2016. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!