Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy teában van X mennyiségű...

Ha egy teában van X mennyiségű C-vitamin, és 5 percig főzöm 100 fokon, akkor ez alatt az 5 perc alatt az X mennyiségű C-vitaminból mennyi marad?

Figyelt kérdés
Tehát hogy kb. 1/3-ad része marad meg, vagy pl. 25%-a, stb.
2015. nov. 1. 21:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Milyen teában van biológiailag értékelhető mennyiségű C vitamin ?
2015. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet kiirtani a fejekből ezt a tévhitet. Valamiért azt hiszik, hogy a C-vitamin forró víz hatására lebomlik. Hát, rohadtul nem. Az aszkorbinsav 190 fokig bírja. Mégis mindenki attól retteg, hogy a forró teába ha belefacsarod a citromot, akkor jajj, meghal a vitamin-angyalocska, mert megégeti magát. Amúgy ha még mindig hisztek a meghaló vitaminmanóban, akkor gondolkozattok el azon, hogy a Coldrex és a társai C-vitaminos gyógyitalokat miért kell forró vízzel leönteni. Miért nem tilos? Na ugye.
2015. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk amit úgy reklámoznak, hogy van benne. Hogy tényleg van-e benne? Gondolom igen. De ez mindegy is, mert úgyis csavarok bele citromot. És akkor már van benne. tehát a kérdés még mindig fennáll:


Ha egy teában van X mennyiségű C-vitamin, és 5 percig főzöm 100 fokon, akkor ez alatt az 5 perc alatt az X mennyiségű C-vitaminból mennyi marad?

2015. nov. 1. 22:00
 4/20 A kérdező kommentje:

Az előző hozzászólást az elsőnek szántam, ezt most a másodiknak:


Lehet hogy igazad van, de tudományos oldalon olvastam (még régebben), hogy ha nem is teljese, de egy része elbomlik a C-vitaminnak főzés közben. Egy része. És én erre a részére vagyok kíváncsi.


Hogy melyik volt ez a tudományos oldal, már nem tudom. De mindegy is, mert itt a GYK-n is olvastam már egy régebbi kérdésnél erről. De hogy arányában mennyi bomlik el, azt még nem tudom, ezért tettem fel a kérdést. De mindenesetre megnyugtató, hogy a nagy része megmarad. A Coldrexről pedig nem tudok semmit, ugyanis még soha nem használtam.

2015. nov. 1. 22:03
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
A mesterséges c vitamin semmit se ér , mi a szerves emészthető dolgokon élünk . A teát úgy érdemes inni hogy felforrás után pihenteted , melegen facsarsz bele citromot és teszel bele mézet . A főtt zöldség sült dolgok se egészségesek , párolni érdemes és a levet is felhasználni .
2015. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

@5

Hogyan lehet megkülönböztetni a mesterséges C-vitamint a természetestől? Egyszer csak megváltoznak a fizika törvényei, és valami teljesen más, normális esetben instabil formációt vesz fel a molekula csak mert egy gyárból jött nem egy növényből? Vagy fordítva? A C-vitamin az C-vitamin, nincs belőle két fajta.

2015. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2015. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
A C-vitamin felezesi ideje 70 fokon ~250 perc, 90 fokon ~160 perc. Vagyis forro vizben elkezd ugyan bomlani de oraink vannak, meg nagyon forro tea eseten is, mire akar csak a felet is elvesztenenk, szoval hacsak nem forralod a teat direkt mondjuk 8-10 ora hosszat, akkor nem vesztesz tul sok vitamint.
2015. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, de sajnos nem tudok angolul. Esetleg a fontosabb információt le tudnád nekem fordítani?
2015. nov. 2. 12:01
 10/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, a #7-nek szántam az előző hozzászólásom.
2015. nov. 2. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!