Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meddig lehet megélni csak...

Meddig lehet megélni csak krumplin, vitamintablettákon és vízen?

Figyelt kérdés

Olvastam Andy Weir könyvét A Marsit, amiben egy űrhajós évekre a Marson ragad. Krumplit termeszt a lakómodulban, hozzá vitamintablettákat szed, meg vizet iszik.


Meddig lehetne élni így egészségkárosodás, éhezés nélkül?



2015. jún. 18. 00:42
 1/2 anonim válasza:

szerintem ameddig a szervezeted már ki nem löki a krumplit..

a fehérjebevitel még nagyon fontos


szükségünk van vízre, fehérjére és szénhidrátra meg ásványi anyagokra szóval elméletben igen, de próbáld ki hogy 1 héten keresztül csak 1 félét eszel.. :)


a vitaminnál fontos hogy jó minőségű legyen, nem mindegy ki hol honnan gyártja..

2015. jún. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

Andy Weir 2009-ben kezdte az adatgyűjtést a könyvhöz, a legtöbb tudományos információt hozzá közvetlenül a NASA-tól szerezte be, a regény tudományos szempontból elismerten 100%-osan korrekt.

A regényben a tiszta krumplidiéta pár hónap, előtte még a krumpli mellett beosztottan eszi a tartósított élelemcsomagokat. És a regény története szerint a főhős bizony épül is le fizikálisan a gyenge koszton.

Szóval ahogy írva van, az úgy eléggé korrekt.


Mondok egy jó hírt, a könyv filmváltozata hamarosan jön a moziban! Én mindenképpen megnézem, ha csak fele olyan jó, mint a könyv, már megéri.

https://www.youtube.com/watch?v=lQqhfq87FgY

2015. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!