Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 9 voltos elem halálos...

A 9 voltos elem halálos áramütést okozhat?

Figyelt kérdés

"Évente több ember hal meg, amikor a nyelvükkel tesztelik le a 9 voltos elemet, hogy működik-e. "

[link]



2017. dec. 27. 15:58
1 2 3
 21/27 2*Sü ***** válasza:

> Valaki itt írta, hogy az origo kereskedelmi célú oldal […] Az origo állami megrendelésekből él, meg tolják bele a lóvét magántőkéből is (ami valahonnan állami lehúzásból származik), hogy hlyítsék a népet!


Én írtam, és a kettő nem zárja ki egymást. Általában kerülöm az aktuálpolitikai állásfoglalást itt az oldalon, de függetlenül attól, hogy most az állam mennyi pénzt nyom az Origoba, vagy mennyit nem, milyen más egyéb szándékok jelennek meg egy-egy cikkírásban, attól még az Origo kereskedelmi célú oldal is. (A kettő nem zárja ki egymást.) És függetlenül más forrásoktól, a reklámokból származó bevétel is fontos. Meg ha feltételezünk politikai célokat, akkor az is fontos, hogy ez minél több emberhez eljusson. A lényeg ebből a szempontból ugyanaz: Ha valami jól hangzik, több kattintást generál, de nem állja meg a helyét, azzal nincs problémájuk. Ők nem az igazsággal akarnak megismertetni, hanem kattintásokat generálni. (Persze ehhez az is kell, hogy az igazsággal való megismertetés illúziója megmaradjon, ezért a hasonló eszközök használatát patikamérlegen mérik ki.)


> Aki pedig rákattintana, inkább másolja ki jobb egérgombbal a link címét, majd a google keresőbe írja be, majd ott a "tárolt változat"-ra kattintson, ami a google szerveréről töltődik be! Ne az Origo-ra, ne legyen több látogatottsága, ne legyen több pénze reklámokból (mondjuk amúgy is betolják azt, de...) áh... mindegy... kapják be a...


Ó, ez annyira marginális forgalmat generál, hogy felesleges macera. (Nota bene, akinek van esze, meg egy csipetnyi technikai hozzáértése, az úgyis feltesz valamilyen reklámblokkolót.) Meg ha elfogadjuk, hogy igazad van, a kiesett reklámbevételt majd úgyis kipótolja az állam, akkor meg már inkább egy kereskedelmi cég fizessen – aki fizet a reklám megjelenítéséért –, minthogy adóforintokból fizetődjön ki ugyanaz.

2017. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Persze, bárki meghalhat egy elem nyalása közben, de nem attól.

Egyáltalán, olvas még valaki Origót? Ritka egy szennylappá züllött le.

2017. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Jézusom ne kezdjetek már el a kérdés miatt politizálni. :D
2017. dec. 31. 08:15
 24/27 2*Sü ***** válasza:

Olyan korban és olyan helyzetben élünk, hogy egy-egy média egy-egy megnyilvánulása mögött – ha kicsit a mélyére ásunk – óhatatlanul felsejlenek politikai aspektusok. És mivel az emberek többsége a politikai meggyőződésében fanatizált, de minimum érzelmileg túlfűtött, ezért nagyon könnyen felszínre kerülnek ezek. De az az igazság, hogy nem mi visszük bele a politikát a témát, a politika viszi önmagát a médiába, ezáltal sokak szemében bármiről is legyen szó, a megítélés része a politikai meggyőződés. (Jelen esetben szerintem egyébként csak nagyon áttételesen és marginálisan húzható rá azért, de azért ráhúzható a politikai aspektus is a cikk tartalmára.)


Amúgy nem baj, ha valami kapcsán a politika is szóba kerül. Elvégre a politika a mi közös ügyünk. A probléma az, hogy mindezt nagyon türelmetlenül tesszük, a legtöbb embernek nehéz objektívnek, higgadtnak, udvariasnak maradnia, anyázások nélkül vitázni olyan témáról, amiben a világképük, politikai hovatartozásuk eltér. (Már eleve az gond, hogy a politikai hovatartozás mint fogalom ennyire sokszor hangzik el.)

2017. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 cydor válasza:

dejo, tenyleg letezik meg az origo... ebben az evezredben meg nem is olvastam... azota mar nagykoru lett a portal... ejha... ki hitte volna.. es azt irjak hogy az orszag legolvasottabb portalja... ejh.. burokban elek biztos...

lenyeg hogy mar kezdetekben is csak felrevezeto cikkeket kozoltek es ez azota se valtozott...

2018. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"(Jelen esetben szerintem egyébként csak nagyon áttételesen és marginálisan húzható rá azért, de azért ráhúzható a politikai aspektus is a cikk tartalmára.) "


najó, én akárhogy olvastam nem találtam politikát egy olyan cikkben ami karácsonyi balesetekről szól

2018. jan. 31. 23:06
 27/27 A kérdező kommentje:
hol látod a politikát benne áttételesen is, abban h vki ráharap egy csokinak látszó karácsonyfadíszre? :D
2018. jan. 31. 23:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!