Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 9 voltos elem halálos...

A 9 voltos elem halálos áramütést okozhat?

Figyelt kérdés

"Évente több ember hal meg, amikor a nyelvükkel tesztelik le a 9 voltos elemet, hogy működik-e. "

[link]



2017. dec. 27. 15:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Origó szinvonal. Van rá egy mikro-mikro-mikroszkópikus esély, hogy valaki pont akkor hal meg amikor a nyelvével teszteli az elemet, de hogy konkrétan amiatt haljon meg arra én semmilyen fizikai vagy biológiai magyarázatot nem látok.
2017. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Ott van a neveben. Origo...
2017. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
És hány embernek lesz maradandó agykárosodása egy-egy ilyen origó cikk miatt?
2017. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én már többször meghaltam és velem együtt sok más embertársam is.
2017. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvasok szennylapokat, de egy biztos: Ugyan az amperok azok amik ölnek (100-200mA), de 9V nem elég ahhoz, hogy a test felületi ellenállását leküzdje. Egy 12V-os autóakkunál is extrém kicsi az esély erre.
2017. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Marhaság.
2017. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 2*Sü ***** válasza:
100%

Ez bizony könnyen előfordulhat. Például ha valakit éppen akkor szúrnak hátba, mikor megnyalja az elemet. Vagy éppen egy repülőgép lezuhanása közben jut eszébe ellenőrizni, hogy nem merült-e még le az elem. Ilyen esetekben előfordulhat, hogy az emberek akkor halnak meg, mikor a nyelvükkel tesztelik a 9 V-os elemet.


Egy 9 V-os elem nemhogy halálos, de bármilyen egészségre káros áramütést sem tud okozni. Azt még el tudom képzelni, hogy valaki mondjuk fekve nyalja meg az elemet, a nyelve emiatt – mivel egy izomról van szó – összerándul, amitől annyira megrémül, hogy véletlenül a szájába esik az elem, és megakad a torkán, majd megfullad. De lássuk be, ennek az esélye finoman szólva nem túl nagy. Az ilyen esetek 99,999999…%-ban az ember ösztönösen elhúzza az elemet a nyelvétől, és semmi baja nem lesz.


Metaválasz: Az Origo egy kereskedelmi hírportál, ami jellegénél fogva óhatatlanul erősen közelít a bulvár színvonalához. Az ő érdekük az olvasottság, és ha valami totális hülyeség, de kettővel több kattintást okoz, akkor leírják, mert az ő érdekük a reklámok, meg egyéb áttételes okok miatt a magasabb látogatottság. A tudomány rovat még valamennyire azért próbál korrekt maradni, de sajnos ott is megvannak a hatás- és kattintásvadász címek, írások; a rossz fordításból illetve a hozzá nem értésből fakadó félreértelmezések.


Tehát még a tudomány vagy a technológiai rovatot is érdemes erős fenntartásokkal kezelni. De ez a cikk még oda sem tartozik, kb. annyi a tudományos relevanciája, mint a 70 éves szomszéd Gizi néninek a GPS működéséről kialakított elképzelésének.

2017. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt kiderítem!
2017. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Még élek! :O
2017. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én meghaltam, szóval tévedsz!
2017. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!