Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy vizbontó készülékem...

Van egy vizbontó készülékem amit egy 24 voltos 30 amperos tápegységre kötöttem, kb egy percig müködött, aztán semmi, csak észrevettem, hogy meleg lett az aluminium tokja. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ugyanez a vizbonto 12 voltos 55ah es autó akksiról jól müködött és csak 10 ampert vett fel.A fenti tápegységnél pedig a maximum 30 ampert is felvette,majd megszünt müködni.Ezután kibontottam a tápot,kivettem az aluminium tokjából,hogy nézzem meg,hogy neme a biztosíték égett ki,megnéztem de,nem.Majd gondoltam,hogy kezdem méregetni az alkatrészeket ellenállásokat,egyenirányító,kondenzátor....stb,hátha megkapom hogy melyik hibásodott meg.Közben ahogy méregettem egyszercsak az egyik tranzisztor lángra lobbant.Egy ilyen tranzisztor,csak az 1108 helyett 3906 van ráírva [link]

gyorsan kihuztam a dugaljból,igy aztán a láng kialudt,de a biztosíték is kiégett.Vajon már az első percben ez a tranzisztor hibásodott meg és azért nem müködött,vagy a méricskélés közben melegedett fel annyira,hogy rövidzárlatot kapott,mivelhogy ki volt véve az aluminium tokból ami a hőt elvezette volna?Jelzem,nem vagyok szaki az elektrónikában.


2017. nov. 16. 18:30
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

[link]


Itt ovastam:

"Léteznek leválasztó transzformátorok, itt a primer és szekunder tekercsek menetszáma azonos, ebben az esetben a bejövő földelt hálózatot függetlenítik el."

Tehát úgy értettem,hogy csak a leföldelt hálozatnál van ennek értelme.

2017. nov. 21. 12:26
 22/22 anonim ***** válasza:

Igen, a hálózat a földelt. Tehát kell az a leválasztó trafó.

* * * * * * * * * * * * * * *

Már előbb is eszembe juthatott volna:

[link]

Itt sok kérdésedre választ találsz.

2017. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!