Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy vizbontó készülékem...

Van egy vizbontó készülékem amit egy 24 voltos 30 amperos tápegységre kötöttem, kb egy percig müködött, aztán semmi, csak észrevettem, hogy meleg lett az aluminium tokja. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ugyanez a vizbonto 12 voltos 55ah es autó akksiról jól müködött és csak 10 ampert vett fel.A fenti tápegységnél pedig a maximum 30 ampert is felvette,majd megszünt müködni.Ezután kibontottam a tápot,kivettem az aluminium tokjából,hogy nézzem meg,hogy neme a biztosíték égett ki,megnéztem de,nem.Majd gondoltam,hogy kezdem méregetni az alkatrészeket ellenállásokat,egyenirányító,kondenzátor....stb,hátha megkapom hogy melyik hibásodott meg.Közben ahogy méregettem egyszercsak az egyik tranzisztor lángra lobbant.Egy ilyen tranzisztor,csak az 1108 helyett 3906 van ráírva [link]

gyorsan kihuztam a dugaljból,igy aztán a láng kialudt,de a biztosíték is kiégett.Vajon már az első percben ez a tranzisztor hibásodott meg és azért nem müködött,vagy a méricskélés közben melegedett fel annyira,hogy rövidzárlatot kapott,mivelhogy ki volt véve az aluminium tokból ami a hőt elvezette volna?Jelzem,nem vagyok szaki az elektrónikában.


2017. nov. 16. 18:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

A táp igy néz ki

[link]

2017. nov. 16. 18:40
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha levetted róla a hűtőbordát akkor amiatt túlmelegedett, nem volt ami a hőt elvezesse.
2017. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

...de egy bekapcsolt készüléket szétszedve méregetsz.

Darwin-díj esélyes a dolog!

Eleve a vízbontó robbanni is tud.

2017. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Most azt nem tudom,hogy mi a neve annak ami kiégett.Tranzisztor vagy tirisztor?Mert erre is hasonlít

[link]

2017. nov. 16. 19:00
 5/22 A kérdező kommentje:

bocs,ezt akartam.

[link]

2017. nov. 16. 19:02
 6/22 anonim ***** válasza:

Úgy elégett hogy a típusjelzését sem lehet már leolvasni?

Ilyen tokozása lehet tranzisztornak, tirisztornak, MOSFET-nek vagy akár 78xx típusú stabilizátor IC-nek is:

[link]

2017. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

igy nézett ki

[link]

2017. nov. 16. 19:25
 8/22 anonim ***** válasza:
Egyébként áruld már el, hogy miért kellett 24V-ot beleküldeni szegény vízbontóba? Már a 12V is túl sok volt neki (az elektródák anyagától és az elektrolittól függően nem nagyon kellhet több 1,5-2V-nál, a feleslegesen megnövelt feszültségtől nem lesz intenzívebb a gázképződés, csak az elektrolit fog feleslegesen melegedni)! De ennek elmagyarázása úgyis felesleges lenne, körülbelül annyira, mint annak megértetése, hogy a feszültségforrásoknak van belső ellenállása is, ezért nem lehet az azonos (üresjárati) feszültségűeket szabadon cserélgetni egymás között...
2017. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Tévedsz,mert 24 volttal csak úgy bugyogott a gáz.12 voltról még fele mennyiség sem képződött.igaz 12 voltról csak 10 amper ment át,míg 24 ről 30,de egy autó akkumulátoráról nem tudom az ampert fenneb emelni.
2017. nov. 16. 21:39
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mondom, hogy nem értenéd meg, de a képződő gáz mennyisége elsősorban az áramerősségtől függ, a feszültség növelése (egy bizonyos szint felett) nem játszik. 12V-ról 24V-ra egy másik tápegységgel tértél át, aminek a belső ellenállása is más volt, ezért tudott több áram átfolyni rajta. De úgysem fogod felfogni...

2017. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!