Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a hidrogénbomba működési elve?

Mi a hidrogénbomba működési elve?

Figyelt kérdés

Mi a hidrogénbomba működési elve?

Sokkal nagyobbat robban és nincs későbbis sugárzásveszély utána?



2017. szept. 9. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2017. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Magfúzió.
2017. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

A hidrogénbomba a magfúziót "használja" a még nagyobb robbanás elérése érdekében. A magfúzió egy olyan magreakció, aminek esetében két kisebb atommag egyesül egy nagyobb atommagot hozva létre. Ez a folyamat adott kémiai elemek esetén (összeadódva meg pláne) roppant nagy mennyiségű energiafelszabadulással jár.


A hidrogénbombában van egy atombomba is, ami felrobbanásakor biztosítja a reakció végbemeneteléhez a szükséges hőmérsékletet és nyomást. Tehát ugyan úgy lesz sugárveszély is utána.

2017. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3


"A magfúzió egy olyan magreakció, aminek esetében két kisebb atommag egyesül egy nagyobb atommagot hozva létre."


Használjuk inkább a "könnyebb" jelzőt a "kisebb" helyett, az pontosabb.


"A hidrogénbombában van egy atombomba is, ami felrobbanásakor biztosítja a reakció végbemeneteléhez a szükséges hőmérsékletet és nyomást. Tehát ugyan úgy lesz sugárveszély is utána."


Ez maximálisan jó, talán annyit lehetne még hozzáfűzni, hogy a felszabaduló energiamennyiséghez képest lényegesen kisebb a sugárveszély, tehát arányaiban kevesebb a kihullás. Érthetőbben, az indító fissziós töltet miatt kábé ugyanannyi a kihullás, de a fúziós töltet miatt sokszorosa (akár nagyságrendekkel nagyobb) a felszabaduló energiamennyiség. (A fúziós reakció során is keletkeznek radioaktív részecskék, de a folyamat sokkal jobb hatásfokú, valamint a nem fúzionáló rész nem marad/lesz radioaktív, szemben a fissziós töltetnek a reakcióban részt nem vevő részével).

2017. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha nem is elv, de azt hozzáfűzném, hogy lényegesen nagyobb erejűt lehet építeni hidrogénbombából, mint atombombából. Az atombombának vannak ugyanis elvi határai, azzal elsősorban kisvárosokat vagy belvárosokat lehet elpusztítani. Hidrogénbombánál nincs ilyen elvi határ, ott az építésénél inkább gazdasági nehézség van. Ha a magyar lakosságot a vezetés kényszermunkatáborokban dolgoztatná napi 14 órában s elkobozná a vagyonukat, magyarországnak is lehetne nagyvárosokat elpusztító hidrogénbombája. de az atombomba mai nagyvároshoz már kevés. talán még a mai budapesthez is kevés lenne a legnagyobb atombomba is. de pl. olyan hidrogénbomba építése is lehetséges ami komplett nagy országokat, pl. Németországot képes elpusztítani. ott inkább az a határ hogy egy ekkora robbantás olyan mértékben befolyásolja a földet hogy az a bomba felrobbantójára is kihat, akkor is ha nem a saját földjén robbantja. de kisebb hidrogénbombákkal simán lehet mai nagyvárosokat is kompletten megsemmisíteni, kisebb városokat agglomerációval együtt, s ezzel az ellenség könnyűszerrel legyőzhető. ezért nem mindegy hogy valakinek atom vagy hidrogénbombához van meg a háttere.
2017. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!