Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek fent fog maradni...

Szerintetek fent fog maradni az otthoni főzés népszerűsége, vagy inkább az előregyártott kaják lesznek a népszerűek?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy mondjuk a 2030-as Magyarországon is sokan fognak szerintetek alapvető hozzávalókból ételt készíteni, vagy inkább a különféle lefagyasztott, zacskós ételek fognak dominálni?

2017. jún. 27. 22:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Hát igen, de itt a kérdésben arról volt szó, hogy teljesen átveszi-e a szerepét az otthoni főzésnek. Néha én is eszek ilyet, de pont azért amire való: mert van 5 percem kajálni és csak ilyen gyors kajára van idő, de nem hiszem, hogy hosszú távon tudnék ezzel működni
2017. jún. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%
Amikor olcsóbban jobb minőségben tudsz gyorsabban kaját csinálni, akkor majd az lesz a népszerű. Idővel az instant kaják is jobbak és olcsóbbak lesznek, idővel az éttermek/gyorséttermek is jobbak és olcsóbbak lesznek. Szerintem nincs kétség afelől, hogy a jövő nem az otthon készített ételeké. Ahogy minden más esetén, az étel esetén is el fog jönni az idő, amikor nem éri meg otthon csinálni. Hogy 2030-ra, hát ehhez nem tudok hozzászólni. Szerintem érzésre későbbre.
2017. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ez az élelmiszeripar marketingjétől is függ. Elég nagy pénzek vannak a félkész, instant, meg hasonló kaják mögött. Pl. a fokhagymát senki nem reklámozza, de a hű-de-finom vadonatúj márkás fokhagymaport igen. Hiába tudjuk, hogy fokhagymát is lehet kapni, talán még olcsóbban is, de sokan nem szeretik pucolni, vagdosni... és a reklámok ezt sulykolják, hogy milyen gáz piaci zöldséggel főzni. A nagy multik azt ígérik, hogy egyszerűbbé, gyorsabbá teszik az otthoni főzést, miközben pont leszoktatnak a főzésről. Ezt követeli meg a piac és a profit, és a többség bedől ennek. Sajnos egyre kevesebb ideje van egy háziasszonynak főzőcskézni, mindenki keresi az egyszerűbb, gyorsabb megoldásokat. A reklámok pedig hatással vannak ránk, legalábbis a többségre. (Ha vízlágyító, akkor mi jut eszünkbe? Pedig harmad annyiért is van kb. ugyanolyan. :))


2030 nincs olyan messze, addig még nagy változás nem lesz, de a világ olyan irányba halad, hogy minél jobban eltartsuk a multi cégeket. Mondjuk remélem tévedek.

2017. jún. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom az emberek kezdenek a tudatos táplálkozás felé egyre jobban hajlani. Rájönnek, hogy a táplálkozás és a betegségek mennyire összefüggnek. Szerintem vissza fog esni a félkész ételek fogyasztása.
2017. jún. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
55%
Én főzni fogok. Bízom benne,hogy akkor még az anyám is. Sőt,addigra a lányom is. Hàrman tuti leszünk.
2017. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Akit érdekel az egészsége, továbbra is főzni fog. Szerintem a jövő inkább a paleo, vegán és hasonló étkezésekben van.
2017. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Wadmalac ***** válasza:
56%
Én már várom a 3D pizzanyomtatót, amire netről tölthetek új receptet.
2017. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Wadmalac ***** válasza:
Előbb-utóbb az otthoni főzés a barkács hobbik mellé kerül. Most is van, aki otthoni műhelyből kerít asztalt a konyhába, nem IKEA-ból.
2017. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kopreusz válasza:

Amíg romlott húst árulnak a városi Spar-ban, addig éljen a Meki...

Amúgy sokkal jobban szeretek főzni, mint készételt venni, csak mikor a városban vagyok, gyakran igen rossz minőségű termékekhez jutok, ráadásul nem is olyan olcsón.

2017. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem még a főzés sem biztos, hanem inkább a nyersen evés. Persze nem húst.
2017. jún. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!