Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek fent fog maradni...

Szerintetek fent fog maradni az otthoni főzés népszerűsége, vagy inkább az előregyártott kaják lesznek a népszerűek?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy mondjuk a 2030-as Magyarországon is sokan fognak szerintetek alapvető hozzávalókból ételt készíteni, vagy inkább a különféle lefagyasztott, zacskós ételek fognak dominálni?

2017. jún. 27. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy érdekes kérdés, és valószínűleg személy/munka/kedv/időfüggő.

Szerintem fenn kéne maradnia, szüksége van az emberi szervezetnek arra is. Bár sok száz, ezer év alatt drasztikusabb változás bekövetkezhez, 30 év alatt nem. Gondoljunk csak arra, mit ettek az ősemberek. Ha mai ember azt enné, egy hét alatt belehalna, mert nem bírná a gyomra...

2017. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy nem mindenkinek fogja futni minden nap mirelitkajára, maradni fog a főzés, főleg vidéken, ahol a népesség meg tudja termeli az ennivalóját.
2017. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is érdekes, hogy Magyarországon drágább a mirelitkaja, mint a rendes főzés. Amerikában meg Angliában, pont hogy a mirelit az olcsóbb.
2017. jún. 27. 22:22
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem biztosan fent fog maradni. Én nem lakok jól az ilyen gyorskajákkal, mint üres vattát ennék, de a kifőzdés se sokkal jobb. Pedig egy 50 kg-s lány vagyok, képzelem egy felnőtt férfi mennyire lakik jól az ilyen kajákkal
2017. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

#4, na jó, de akkor mi az, amivel jóllaknál? Csak mert mondjuk egy hamburger kicsit táposabb étek, mint pl. 2-3 palacsinta, vagy májkrémes kenyér.

Étterembe ám jó enni,csak kicsit drága :S

2017. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Népszerű lesz vagy sem, megfőzöd, amit eszel, és megtermeled a hozzávalót is, vagy nem lesz mit enned a 2030-as Magyarországon. Szerintem. (Pont a legkritikusabb időszaknak saccolom ilyen szempontból.)
2017. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Májkrémes kenyérrel meg palacsintával sem lakok jól, csak olyan kajával, ami nem ilyen üres szénhidrát. Nekem gyors az anyagcserém, egy májkrémes kenyér úgy kb. 10-15 percre laktat, aztán kezdhetem elölről. Olyannal lakok jól, ami tartalmaz fehérjét is, szénhidrátot is egyaránt, pl. hús rizzsel, zöldséggel stb. ezzel elvagyok órákig, de sima egyszerű lecsóval is, mert abban is van ugye tészta (mi tarhonyával esszük), de van benne zöldség és tojás is. De a hamburgerben az a húspogácsa nem hinném, hogy sok húst tartalmaz, bizonyítja az is, h nem lakok jól vele
2017. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
4%

#7 attól függ ám, hol veszed a hamburgert. A fingomnyi kis McDonaldsos szarságok valóban nem táplálóak, plusz tele vannak műanyaggal. De pl. házi hamburgerek meg amit a Balatonnál kapsz, azok azé' elég combosak, jut bőven zöldség meg minden beléjük, és minimum kétszer akkorák mint a "nagy" Big Mac :) olyantól speciel már jól lehet lakni, és sokkal kevésbé káros, mint a pótszeres McDonaldsos selejt.

A pizza is ilyesmi, ott is nyilván a méret dominál, meg hogy mi van a tetején.

Gyrost, dőnert, dürümöt nemigen szoktam enni,de szerintem van azért abba is tápérték.

2017. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van, de biológus vagyok, nem eszek ilyen sz.rokat, mert ahhoz azért egy kicsit jobban értek, hogy ne csesszem el magam, pláne, hogy lehet hogy te jól laksz vele, de én mondom hogy nem, gyrossal talán, de úgy őszintén minek fizessek 3x annyit egy kajáért, ha meg tudom oldani magamnak is kb. ugyanannyi idő alatt
2017. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Persze, nem is azt mondtam, hogy 24/7 ilyet kell enned, de néha-néha nem szentségtörés, ha főtt kaja helyett ilyesmit esz az ember :) a csokoládé is káros lenne önmagában, de kiegészítő élelmiszerként kifejezetten jó.
2017. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!