Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi van, az elektronikai tudás...

Mi van, az elektronikai tudás államtitok lett hö?

Figyelt kérdés

Marhára elegem van abból hogy hiába keresem az elektronika tutorialokat mindig olyan trágyákat dob föl ami kifejti EGY ÓRÁBAN hogy mi az az áram meg még mindig az ohm lónál tartanak ami vagy 100 éves de még mindig nem fejlődtek tovább tanításban. Mert azokat tanítják amiket 100 éve is tudtak de azóta kicist fejlődött az egész?


Egy olyat se találtam ami megmutatja hogyan állíts elő más frekvenciát hogyan továbbíts áramot vezeték nélkül hogyan építs egy robotot hozzá egy távirányítót vagy egy AI programot amivel a Robot viselkedik. Aggyal irányítható autót, hogyan kell cisnálni, mutassatok már engem érdekelnek hogy hogyan kell csinálni robot végtagot hogyan transzkripteli az információt a robotvégtag hogyan rendereli hogy merre forogjon...a youtubba beütöm semmit se találok csak kőbaltákat, hogy óm lav, meg egyirányú áram, mi az az A, bakker amit még a magyar oktatási rendszer is megtanít de alsóban GYEREKEKNEK. Tényleg egyetalán nincs igény rá? Mert gyereki szinten tanítják az elektronikát. Kurzusra nincs valuta ott az internet. !!


Kérek aki tud google search és keressen nekem valami értelmes tananyagot vagy más keresőkkel szűrökkel, mert annyira idegesít hogy a rezisztornál tovább nem tanítanak egyszerűen. Robotot akarok építeni AI -t megírni a saját intelligenciáját.



Franot se érdekelnek a 100 éves kezdetleges, amikor mág csak elektroncsövek voltak dolgok. Azok vaskoriaknak valók.


2017. márc. 19. 11:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#10:

"Te tényleg úgy gondolod, hogy csak az intelligens ember, aki tud AI-t programozni, robotot építeni, aggyal irányítható autót tervezni meg ilyenek? "

Egy szóval sem állítottam ilyet, ne adj a számba olyat amit nem mondtam!


Arra utaltam, hogy az emberek többsége, a tömeg, a plebs (és azt is mondtam, hogy tisztelet a kivételnek!) inkább passzívan szórakozik (nézi a színes mozgó pixeleket), mintsem tudománnyal/mérnöki dolgokkal - ez legyen bármi: kezdve a csillagászattól a biológián át, a vegyészeten keresztül, a programozást sem kifelejtve, stb... - alkotva "vacakoljon".

2017. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezőnek: Nem véletlenül kezd mindenki az alapoktól. Ez nem az a szakma amit meg lehet tanulni a "végéről". Nem lehet elkezdeni ott tanítani az elektronikát, hogy egy EEG-jelből real-time mozgatást hogy kell csinálni. Eleve ott kezdődik, hogy maga az EEG erősítő sem egy egyszerá eszköz, utána annak feldolgozása sem. És ha angolul is annyira tudsz mint magyarul akkor először azzal kezdjél. Ezt nagyon erős szakmai angol nélkül soha nem fogod megérteni. Én elég sokat foglalkoztam jelfeldolgozással, környezeti paraméterek mérésével. De arra nem vállalkoznék, hogy egyedül csak a neten jelenleg beszerezhető ismeretek alapján egyáltalán elkezdjek gondolkodni azon, hogy hogyan kéne gondolat vezérelt bármit építeni. Most ezen nem azt értem, hogy letöltök egy EEG kapcsolási rajzot a netről beküldöm egy Raspberry PI-be (vagy valami hasonló jószágba) letöltök a netről hozzá egy programot és az majd rajzol-csinál stb. valamit. Mert nyilván ilyen is van, nem álltam neki keresni. De azt, hogy ezt meg is értsem, hogy miért úgy és mit csinál az nem egy emberes projekt.


A kérdésed több részét meg totál nem értem, de azt se, hogy mit akartál kérdezni. Te érted ezt a mondatot:

"mutassatok már engem érdekelnek hogy hogyan kell csinálni robot végtagot hogyan transzkripteli az információt a robotvégtag hogyan rendereli hogy merre forogjon..."

Mit kell transzkriptelni és renderelni? Te ismered ezeknek a fogalmaknak a jelentését?


"Egy olyat se találtam ami megmutatja hogyan állíts elő más frekvenciát" Milyen frekvenciát akarsz előállítani? Rezgőkör-oszcillátor (és igen itt látszik, hogy totál hiányoznak nálad az alapok, mert ez az egyik legelemibb alapkapcsolás amit az ember megtanul... nem kéne lenézni az alapokat, valahol az általad lenézett Ohm-törvénye után jönnek a váltakozó áramú körök induktivitás, kapacítás és ott rögtön a rezgőkörök, és nem sokkal később az oszcillátorok). Ha meg a mai félvezetőket (ide értve a mikrokontrollereket és társaikat) nézzük akkor azok DAC-jével és egy aluláteresztő szűrővel kb. bármilyen jelalak előállítható gyakorlatilag "0Hz-től" néhány 10MHz tartományig (ha ez neked nem más frekvencia előállítása akkor nem tudom mi a kérdés). Megfelelő kapcsolással és hozzá értéssel (bár ott már azért kell érteni az Ohm-törvényét /amit te továbbra is lenézel/ és a Maxwell egyenleteket és a hullámvezetést) ma a konyha asztal sarkán kb. 10GHz-ig tudsz elmenni, mert az erre való félvezetők és (bizony itt már bejönnek a képbe a szintén általad lenézett) elektroncsövek bármelyik két kattintásnál nem távolabb lévő webshopban beszerezhetőek (nagyjából olyan bonyolult ezeket beszerzni mint egy kiló kenyeret a sarki boltban) különösebb gond nélkül. 10GHz fölött már barkács körülmények között nehezebb, de az sem kizárt. Ha neked ez a frekvencia tartomány kevés akkor nem tudunk segíteni.


Vezeték nélküli áramtovábbításra ott a transzformátor. Szerintem ez is nagyjából az Ohm törvényének környéke, és erősen múltszázadi technológia (sőt még régebbi mert 1885, rendkívül elavult technológia mert bármilyen hihetetlen a mai napig használnak transzformátorokat, hiába 132 éves találmány, nagyjából minden második-harmadik utcasarkon találsz egy transzformátort /sűrűn lakott területen/, de egy kisebb faluban is van belőle legalább 2-3 darab).

Nem annyiar jó hatásfokkal de létezik légmagos transzformátor is ha zavar, hogy van benne vas. Ha véletlenül bekapcsolod a rádiódat akkor az is vezetéknélkül fogja az adást (azaz áramátvitel történik az adó és a vevő között), és az adóban teljesen meglepő módon sok helyen találunk teljesen elavult vaskori elektroncsöveket és még az elektroncsöveknél is ősibb transzformátorokat.


Én azt javasolnám, hogy olvasd értően végig azáltalad elavultnak gondolt dolgokat és utána kezdj el keresgélni, mert néhány perc alatt találsz egy halom anyagot (és az is tény, hogy a legtöbbhöz angolul és/vagy oroszul kell tudni, mert ez útóbbi nyelven is rengeteg minden van a neten).

2017. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Bármit meg lehet tanulni egyetemes szinten a neten ne legyél vaskori"


Hát persze!

Mondjuk "az örökmozgó készítése házilag" címszóra is ad több mint négyezer találatot a google. És a youtube-on is van több ezer ilyen video.

De ha van egy alap általános műveltséged ebben a témában, akkor bele sem kezdesz...


Szóval az internetről csak akkor kezdj el megtanulni valamit, ha nem vagy nagyon hal a témában, mert rengeteg a szemét az interneten. Nyilván van hasznos és építő jellegű tudás is, de azt neked kell tudni kiválogatni, hogy mi a valós, és mi a hamis . Szóval könnyű vakvágányra futni és feleslegesen időt és energiát meg pénzt pazarolni ostobaságokra. (Magyar tanár ismerősöm ionkazánt vásárolt a most épülő házába, mert benyalta a gyártó reklámját. 2017 januárjában meg sokallta a 300 ezer forintos villanyszámlát.)

2017. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!