Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi van, az elektronikai tudás...

Mi van, az elektronikai tudás államtitok lett hö?

Figyelt kérdés

Marhára elegem van abból hogy hiába keresem az elektronika tutorialokat mindig olyan trágyákat dob föl ami kifejti EGY ÓRÁBAN hogy mi az az áram meg még mindig az ohm lónál tartanak ami vagy 100 éves de még mindig nem fejlődtek tovább tanításban. Mert azokat tanítják amiket 100 éve is tudtak de azóta kicist fejlődött az egész?


Egy olyat se találtam ami megmutatja hogyan állíts elő más frekvenciát hogyan továbbíts áramot vezeték nélkül hogyan építs egy robotot hozzá egy távirányítót vagy egy AI programot amivel a Robot viselkedik. Aggyal irányítható autót, hogyan kell cisnálni, mutassatok már engem érdekelnek hogy hogyan kell csinálni robot végtagot hogyan transzkripteli az információt a robotvégtag hogyan rendereli hogy merre forogjon...a youtubba beütöm semmit se találok csak kőbaltákat, hogy óm lav, meg egyirányú áram, mi az az A, bakker amit még a magyar oktatási rendszer is megtanít de alsóban GYEREKEKNEK. Tényleg egyetalán nincs igény rá? Mert gyereki szinten tanítják az elektronikát. Kurzusra nincs valuta ott az internet. !!


Kérek aki tud google search és keressen nekem valami értelmes tananyagot vagy más keresőkkel szűrökkel, mert annyira idegesít hogy a rezisztornál tovább nem tanítanak egyszerűen. Robotot akarok építeni AI -t megírni a saját intelligenciáját.



Franot se érdekelnek a 100 éves kezdetleges, amikor mág csak elektroncsövek voltak dolgok. Azok vaskoriaknak valók.


2017. márc. 19. 11:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Beírod


https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+make++a+..


0 találat mert idióta zenék alatt heggesztgetnek szemétből összeguverált akció -figurákat. Ez a világ legnagyobb videótárhelye.


https://www.youtube.com/watch?v=B_pPxt2u0JQ&t=619s



.

2017. márc. 19. 11:46
 2/13 A kérdező kommentje:

b*.


97 ezren kiványcsiak rá hogy gyerek játékokat hogyan kell össz tákolni , de tudomány 0.

2017. márc. 19. 11:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

UGyan ismét le leszek pontozva, bár sose értettem mi ennek az értelme, hogy egy releváns de esetleg másnak nem tetsző választ valaki lepontozzon.


Amit te keresel azt alkalmazott tudománynak hívják. Az ipari robotok mozgását, mozgatását ez előtt 20-on x évvel már tanították nekünk egyetemen. Alapvető képfeldolgozó eljárás igaz akkor még csak ott tartottunk (és ilyen programot én is írtam, 0-ról mert az volt a feladat) hogy meg tudtam különböztetni azt, hogy kockát vagy tetraédert lát a kamerán és azt meg tudtam vele fogni. A robotnak nem kell semmit renderelnie, egyszerűen oda kell menni ahova kell. Ehhez vannak pálya interpolációs módszerek. Azaz tudod, hogy ebben a pillanatban hol van a "szerszám" és azt is, hogy onnan hova kell menjél. Attól függ hány tengelyed van ebből több tucat módszer (út optimalizáció, pálya optimalizáció stb. címszavakkal), hogy kiszámold melyik tengelyt hogy kell mozgatni hogy A-ból B-be jusson a szerszám. Egyébként gyereki szinten ott van a LEGO robot építő szet, de rengeteg ilyet találsz de szerintem vagy nagyon nem jó helyen keresel, vagy nagyon nem tudsz kersni. 10 másodperc keresés után: https://www.youtube.com/watch?v=4HTqxc07mgM


Az "aggyal írányított autó" erősen kísérleti fázisban van még, arra csak szakmai cikkeket fogsz találni, erre vannak szakmai keresők. Ha meg protézisek érdekelnek (10 másodperc keresés után):

[link]

[link]


Az áram vezetéknélküli továbbítását mi felénk rádiónak hívják, alapelve a Maxwell egyenletekben keresendő, innen kezdve csak meg kell építeni. Erre szintén nagyjából 2 másodperc kereséssel lehet kb. tizmillió linket találni.


Az AI meg megint egy olyan terület amiről kb. száz millió cikk van. De egy robothoz kevésbé kell AI mert eléggé egzakt, hogy mit kell csinálnia. Szóval bocs de ha kicsit vennéd a fáradtságot akkor nagyjából 10mp alatt megtalálod azt amire szükséged van. És ha elolvasnád az alapokat az ellenállástól az alapvető digitális kapcsolásokig, erősítőkig, teljesítmény elektronikáig akkor már a kulcsszavak is mennének.

2017. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Robotot akarok építeni AI -t megírni a saját intelligenciáját."


Netes tutoriálokból? :) Tudod, az már egy alaptudást feltételez, sokan hosszú évek tanulása után jutnak oda, hogy egyáltalán nekiessenek.

2017. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerült volna kulturált módon feltenned a kérdést, azt mondanám, hogy arduino témák körül keresgélj.
2017. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"97 ezren kiványcsiak rá hogy gyerek játékokat hogyan kell össz tákolni , de tudomány 0."

A plebsnek církusz kell és kenyér - lásd: Psy Gangam Style című "száma" lassan közel már 3 milliárd megtekintésnél jár: https://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0


Illetve az emberek többsége egyszeri, nem érdeklik a nagyon bonyolult dolgok (vagy nincs rá idejük/pénzük/egyéb erőforrásuk), már az sikerélményt jelent számukra, hogy össze tudnak rakni egy Ikea-polcot (leírás alapján) - tisztelet a kivételnek. ;)


"mindig olyan trágyákat dob föl ami kifejti EGY ÓRÁBAN hogy mi az az áram meg még mindig az ohm lónál tartanak"

Ezért kell szakmai oldalakat böngészni, nem Youtube-videókat. ;) Bár Youtube videókból is van "szakmaibb": [link]

2017. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Gugu Gabor ***** válasza:
97%
Az ai helyett első körben a saját inteligenciáddal foglalkozz, ha javasolhatom.
2017. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bármit meg lehet tanulni egyetemes szinten a neten ne legyél vaskori vagy hagyd el. Te 7 es meg azonnal fejezd be a trollkodást te becsületsértő személyeskedő gonosz Senki..!
2017. márc. 19. 12:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egy olyat se találtam ami megmutatja hogyan állíts elő más frekvenciát"

Oszcillátor, multivibrátor, függvénygenerátor

[link]

[link]

[link]


"hogyan továbbíts áramot vezeték nélkül"

Induktív energia átvitel

[link]


"hogyan építs egy robotot hozzá egy távirányítót"

Távvezérlés:

[link]


"Aggyal irányítható autót"

Nézz utána az EEG témakörnek - vannak nyílt projektek is:

[link]

[link]

2017. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Felmész szépen a coursera-ra vagy a Khan Academy-re és próbálsz ott keresni kurzusokat. Bár erősen kétlem, hogy akinek megvan a háttértudása az ilyen területekhez az netes tutorialok alapján akarna AI-t programozni vagy neurális interface-eket építeni...


@6


Ez remélem valami vicc azért... Te tényleg úgy gondolod, hogy csak az intelligens ember, aki tud AI-t programozni, robotot építeni, aggyal irányítható autót tervezni meg ilyenek? És aki nem mérnöki területen tanul vagy dolgozik? Vagy esetleg mindenkinek értenie kéne mindenhez és reális elvárás, hogy valaki otthon megtanul rakétát építeni, agyat műteni és ezek után úgy hobbiból lefekvés előtt tervez egy hidat? :D

2017. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!