Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Jó fúró köszörülési technikát...

Jó fúró köszörülési technikát tud-e valaki mutatni?

Figyelt kérdés
Lidlis marhaságot ismerem...
2017. febr. 26. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Emlékszem, annak idején egy fúrót majdnem csutkára leköszörültem, mire sikerült olyan profilt kialakítani, amivel már fúrni is lehet. :)

Szerintem elsőként nézd meg, hogyan is néznek ki a fővágóél, mellékvágóélek, hátlap, stb.


[link]

[link]

[link]

2017. febr. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Eh kösz szépen, volt olyan egyén (mondanom se kell, nő...) azt állította, hogy a keresztélének 1 mm-nek kell lenni, na én akárhogy csináltam max a kisebbeknek lett annyi, erre kitaláltam, hogy alá köszörülök a főéleknek, na ezzel azt értem el, hogy mivel vékonyabb lett alatta az anyag, jobban leégett :D sima köszörülési profilt egyébként tudom.

Első amit mutattak az jó jó, csak az öreg is már kicsit szenilis, nagyobb a dőlés szöge, fára jó inkább meg színesfémre, vasnál nagyot harap...

mindegy, a dőlés szöge nálam kb 122 fokra állt be...

meg aztán beszélgettem a kollégákkal, mind mást mondott :D

Igazából megmondom, nem a kézügyességemmel van a baj hanem azzal, hogy mond mindenki mindent, használható adatot meg senki!

JA igen amit elfelejtenek, hogy 10.es felett fúrónál érdemes kisebb fúróval előfúrni, na itt elő is jön az, hogy minek akkor 1 mm-es keresztél? :) gyökerek...

2017. febr. 27. 04:25
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért érdekel, mert volt egy melóhelyem ahol sz arból kellett várat építeni és zavar ha a szerszámok is olyanok amilyenek...
2017. febr. 27. 04:26
 4/20 Wadmalac ***** válasza:

Az az 1 mm-es keresztél csak egy ökölszabály.

Nagyobb általában túl nagy ellenállást kap az anyagtól, kisebb a helyben forgás és így a hűtés hiánya miatt hamar szétég.

A kézi köszörüléssel inkább az a gond, hogy nehéz tökéletesen szimmetrikusra csinálni. Akkor meg könnyen előfordulhat, hogy nagyobbra visz.

2017. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Tolómérővel mérem, meg fogásokat szoktam számolni, meg van, hogy fogásonként nézem... az egyébként így elég jó, hátszög még az érdekes.

aztán a hátulját picit vissza szoktam köszörülni, hogy a forgácsot jobban elvezesse.

mondom ez az 1 mm ott bukik, hogy az anyag közepének a vastagsága is nagyobb mint 1 mm...

jönnek az elmélettel ész nélkül egyébként, csak aztán az egyik "magyarázat" üti a másikat.

2017. febr. 27. 09:37
 6/20 Wadmalac ***** válasza:

" ez az 1 mm ott bukik, hogy az anyag közepének a vastagsága is nagyobb mint 1 mm... "

Hát ez az 1 mm-es keresztélnek nem akadálya.

2017. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:
2017. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én még olyan beszélgetésnek eddig sosem voltam részese, ahol a keresztél nagyságát meghatározták, a fúróátmérő meg nem került szóba.

Otthon amúgy mindent előfúrok 2,5 mm átmérőjű fúróval, úgy lehet normálisan nagyobb átmérővel forgácsolni.

2017. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

akkor csak paraszt volt az a személy :)

2,5 azért szerintem kevés, inkább 3as vagy 4es fúrószárat használnék...

2017. febr. 27. 20:24
 10/20 A kérdező kommentje:
Nekem annó valaki 12-esre mondta, hogy 4-es 5ös -el toljam neki elő...
2017. febr. 27. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!