Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tapasztalt csillagászok,...

Tapasztalt csillagászok, segítség! Sky watcher 60/900 vs. Dörr merkur 60 a?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, és olcsó távcsöveket néztem, és e kettő között kell most választanom. A sky watcher 60/900 -ról szinte csak pozitívat írtak (mint kezdő távcső), hibájáról annyit írtak, hogy remegett a kép a gyengécske mechanika miatt. A dörr merkur 60 a -ban az elméleti 450x-es nagyítás vonzz, de kb. semmi véleményt nem láttam róla, csak egy fórumon, ahol írták, hogy 100x nagyítás felett már nem élvezhető túlságosan a kép. Nekem a dilemma az, hogy sky watcher-nek a "beígért" nagyítása is csak 120x-os, de hogy az meddig élvezhető, stb. erről nem írtak, csak hogy kezdő távcsőnek tökéletes, és ez tűnik minőségibbnek, de a kevéske adat alapján nem tudom a kettőt összevetni.

(elsősorban bolygók megfigyelésére használnám, a lehetőségekhez megfelelően, mély ég vizsgálatra, persze kipróbálnám a természet kémlelésére is, de ez már másodlagos)

Mi mellett döntsek?



2016. jún. 3. 15:34
 1/1 anonim válasza:
Érdekelne, mi lett végül és milyen tapasztalatok voltak. Hasonló dilemmával küzdök
febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!