Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tapasztalt csillagászok...

Stargate fan kérdése:

Tapasztalt csillagászok segítségét kérném?

Figyelt kérdés

Nemsokára megveszem az első csillagászati teleszkópomat. De mielőtt meglesz, szeretném megtanulni, hogy hol és merre találom a bolygókat. Mert hát a Holdat bámulni egy idő után unalmassá fog válni. :) Tudna-e valaki linkelni weboldalt, ahol meg tudom, hogy hol keresgéljek az égen. Vagy esetleg valaki le tudná írni a saját megoldását a megtalálásra (ha pl.: van valami általa ismert könnyem megoldás, vagy tudom is én.). A másik pedig, hogy ezt a teleszkópot találtam, ami jónak tűnik:


[link]


A galéria alapján ezzel még az Orion Csillagködöt is lehet látni. Véleményt tudnátok mondani róla?

(tudom, hogy van ennél jobb Teleszkóp is, de nincs rá több keretem.)


Válaszokat előre köszönöm.



2014. okt. 20. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked egy csillagtérkép kell. Ha megvannak a csillagok, akkor az is megvan, hogy merre megy az ekliptika, a bolygók ehhez közel járnak, a legtöbbjük fényes, és arról ismerszik meg, hogy nem pislog.


De manapság természetesen vannak interaktív csillagtérképek is, amikbe be vannak táplálva a bolygók pályaadatai, és folyamatosan számolja, merre láthatóak:

[link]

Sőt, okos telefonokban giroszkópos alkalmazás is van, ami megmondja mik vannak arra az égen, amerre fordítod. A távcsövekhez is lehet kapni olyan vezérlő cuccot, ami kért objektum felé fordítja a távcsövet.


Annak függvényében, hogy mennyi pénzed van és mennyire keresed kihívást választhatsz egyszerű papíros csillagtérképet vagy számítógéppel vezérelt mechanikát a távcsövedhez.

2014. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ. Szerintem jó lesz az a papír is :)

Csak van annyi eszem, hogy az alapján megtaláljam.

És amúgy a teleszkóp maga az megfelelő a bolygók nézésére?

2014. okt. 20. 21:45
 3/7 A kérdező kommentje:

Oh és még annyi, hogy ezzel a teleszkóppal el lehet látni a Neptunusz-ig?

Mert most néztem az okostelefon alkalmazással és jelen pillanatban pont az erkély előtt megy el :)

2014. okt. 20. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szal csalsz…


Amúgy valószínűleg lehet látni vele a Neptunuszt, de csak úgy, mint egy pöttyöt az égen. A Stellariummal (lásd link az előző hozzászólásomban) nézd meg, hogy hogyan helyezkednek el arra felé a csillagok, és ha ügyes vagy, akkor meg tudod majd állapítani, hogy melyik a Neptunusz, de ha mégsem, akkor is elmondhatod majd, hogy láttad.


A bolygókkal kapcsolatban: szerintem a Jupiter és a Szaturnusz érdekes lehet vele, még ha nem is annyira részletgazdagon látod őket, mint a híres képeken.

2014. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tsirche ***** válasza:

A bolygók kb ugyanúgy vonulnak át az égen mint a Nap és a Hold: keleten kelnek, délen vonulnak és nyugaton nyugszanak.


Jelenleg pont szezonja van a Neptunusznak és az Uránusznak, de túl sokat nem lehet látni belőlük, 175 szeres nagyítással is még csak pontszerű objektumok. Majd a Jupiter nemsokára, na az már látványos lesz.


Amit a Makszutovnál a galériában látsz azért ahhoz hozzá kell tenni, hogy az 8 percnyi exponálás eredménye az Orionról. Annyiból viszont jó szemléltetésnek, hogy sötét ég alól kb pont annyit lehet látni saját szemmel (a fotó ahogy írja a srác belvárosban készült).


De ha elmész egy szaküzletbe (akár a linkelt Makszutovba) úgyis minden kérdésedre fognak tudni választ adni, hogy mit merre hogyan.

2014. okt. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz mind a kettőtöknek. Na a Jupiter engem is érdekelni fog. Majd utánaolvasgatok. Amúgy azért itt kérdeztem, mert Németországban lakok és nem lenne egyszerű beugrani kérdezősködni :D.
2014. okt. 21. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha még hasznát vennéd:

[link]

2014. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!