A rendőrségen használt sokkoló hány voltos?
Figyelt kérdés
Illetve amit lehet kapni boltokban önvédelemre, az hány voltos?2016. febr. 15. 23:33
1/16 Wadmalac válasza:
Pontosan nem tudom, de több kilovoltról van szó. Csak nagyon kicsi áramerősség. Ezért nem öl (általában).
2/16 anonim válasza:
A rendőrségi negyedmillió volt körül van, az önvédelmi sokkolók is kb. 50-200 kV körüliek.
3/16 A kérdező kommentje:
2016. febr. 16. 11:54
4/16 A kérdező kommentje:
Tehát kicsit az áramerősség, de a feszültség nagy. Jól tudom, hogy a feszültség nagysága a két anyag tulajdonságától függ? Azaz a konnektorban lévő 230 V áram is lehetne nagy feszültségű (pl. 5000 - 10000 V), csak azért nem az, mert az adott vezeték anyaga olyan? Tehát a sokkolónak valami egészen más anyagból kell lennie, hogy tényleg ilyen nagy legyen a feszültség mondjuk az ember és a sokkoló között.
2016. febr. 16. 11:59
5/16 Wadmalac válasza:
Átütési szilárdság. A kilovoltok úton-útfélen áthúznának. Az meg nem egészséges.
6/16 A kérdező kommentje:
Esetleg az állatkertben vagy egyéb helyen az elektromos kerítés erősebbet csíp, mint egy sokkoló?
2016. febr. 16. 13:47
7/16 Wadmalac válasza:
Nem, az gyengébb. 4-15 kV általában. Ott a lényeg a kellemetlen, elijesztő érzés, nem az ájulás.
8/16 anonim válasza:
"A hálózat 230 voltos, mégis képes ölésre. Ez meg több 100x akkora, és mégsem?"
Pongyolán fogalmazva úgy képzeld el, hogy a feszültség "mögött" mekkora teljesítmény van. Mondjuk egy lufit ha 3 atm nyomásra fújunk, az eldurran, de ennyi. De egy kompresszor ha 2 atm nyomású levegőt fúj, de azt folyamatosan, azzal már lehet komoly munkát végeztetni.
A hálózati 230V nagyobb teljesítmény tud leadni (több munkát tud végezni), mint a több kilovoltos, elemről működő egyszeri kisülések.
9/16 anonim válasza:
Népszerű hülyeség (illetve féligazság) a "nagy feszültség de kis áramerősség" duma. Az áramerősség a feszültségtől és a fogyasztó ellenállásától függ, vagyis nincs "erős" és "gyenge" változat ugyanabból a feszültségből - viszont a feszültséget adó energiaforrás teljesítőképessége változhat. Az áramforrásra megadott feszültség kapocsfeszültség, ami terheletlen állapotra ("végtelen" ohmos fogyasztó) vonatkozik. A terheléstől a tényleges feszültség mindig leesik. Tehát a 4.5V laposelem feszültségét is fel lehet transzformálni 25 kV-ra (mondjuk képzeljünk el egy 99.99999% hatásfokú trafót), de attól még nem fog tudni elhajtani egy mozdonyt. A teljesítőképesség mellett a másik tényező az összes leadható energia. Egy 230V kondenzátor pl. képes nagy áramerősségre (ha rövidre zárod nagyon durvát szikrázik), mégsem tudod vele kiporszívózni a lakást, mert egy másodpercen belül lemerül. Az elektromos sokkoló és a villanypásztor is csak egy rövid impulzust ad le. Hasonló, mint mikor megráz a pulóver. Ott több millió volt keletkezik a dörzsöléstől, mégsem lesz bajod, mert kevés a felgyűlt elektromos energia.
10/16 anonim válasza:
(Arról nem is beszélve, hogy az ember teste nem rézdrót, marha nagy az ellenállása és az impedanciája, tehát másképpen hat rá egy rövid, nagy töltésimpulzus, mint egy több másodperces 230V rázás.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!