Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fénynek van árnyéka?

A fénynek van árnyéka?

Figyelt kérdés

Pl. ha erős reflektorral világítunk egy fényforrás felé, akkor a fényforrás mintha veszítene a fényerejéből, hiszen a fotonok lefogják egymást (szerintem).


Vajon, ha egy rendkívül erős reflektorral vagy lézerrel világítanánk nappal, akkor a fénysugár alatt egy vékony vonalban megjelenne egy halvány árnyék? Azaz a fénynek is lehet árnyéka? Hiszen kitakarhatja az egyik fény a másikat elméletileg.


2015. aug. 9. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem az amire gondolsz, nincs.

A fényhullámok viszont interferálhatnak egymással ami az jelenti hogy egy pontban kioltatják(hatják) egymást. De a két dolgot nem szabad összekeverni.

2015. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
valóban, a fény egyszerre hullám és részecsketermészetű is, ebből kifolyólag igen érdekes a dolgok indoklása, és az elmélet és a gyakorlat közti összefüggés, elméletileg lehet neki halvány árnyéka, gyakorlatilag viszont nem(tartom valószínűnek én) hogy lehetséges
2015. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"hiszen a fotonok lefogják egymást (szerintem)" - :DDD ezen nagyon jót röhögtem! Iszapbirkózás fotonokkal...

Ha erős reflektorral világítasz egy fényforrásra, az azért "veszít" a fényerejéből, mert a fényerőket relatívan érzékeli az ember.

2015. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!