Igen, demagnetizálódhat. Mikor a mágnes munkát végez, akkor olyan jellegű erők lépnek fel, amelyek visszahatva a mágnesre, csökkentik annak a mágnesességét. A mágnes kicsit olyan, mint egy rugó. Energiát tárol, ami a fél felmágnesezése során kerül bele. Ez annyira a laikusok számára nem egyértelmű, ezért kedvelt alapanyaga az örökmozgóknak, mert sokan azt gondolják, hogy a mágnes az mágnes marad, míg a világ világ. De valójában ha egy mágneses elven működő örökmozgót csinál valaki, akkor tulajdonképpen a mágnesben tárolt energiát nyeri ki, ilyen alapon használhatna akár elemet, akkumulátort is pl.
2015. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
2/35 anonim válasza:
2XSÜ :
Ekkora sületlenséget régen olvastam biztos hogy te írtad?
2015. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/35 Shai-Hulud válasza:
Ő írta, ez kétségtelen.
Én meg egyet is értek vele.
Próbáld ki te is: energia befektetéssel (elektromágnessel, vagy permanens mágneses térben MOZGATÁSSAL) egy vastárgyat fel lehet mágnesezni, de ez a mágnes használat közben el is veszíti a mágnesességét.
Egy vas- vagy neodímium mágnes ugyanígy viselkedik, csak azoknak néhány nagyságrenddel nagyobb a mágneses momentuma, így ugyanezek a jelenségek nehezebben kimutathatók.
5-tel értek egyet, továbbá hozzáteszem, hogy igen, idővel is gyengülhet egy mágnes, attól függően, hogy miből van, attól függ, hogy milyen mágneses paraméterei vannak. Pl öreg hanszórók acél/ferrit mágnesét szokás újramágnesezni!
2015. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
7/35 anonim válasza:
Hát pedig szigula, ha egy mágnessel munkát végzel, az veszít az erejéből. Egyéb esetben a sok-sok mágneses örökmozgó működne, pedig, sajnos, nem működik (pedig de jó is lenne...). A mágnes tárolja az energiát (ahogy írta 2xSü) mint a rugó, és ezt el is tudja veszíteni. Csak normál felhasználás során (pl odarakod a hűtőre) nem végez extra munkát, így nagyon-nagyon sokáig ott is fog maradni.
2015. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
8/35 anonim válasza:
Szigula, amúgy a linkeden írják, hogy elveszítheti a mágnesességét külső mágneses terek ellen dolgozva (pont ezért nem működnek a mágneses örökmozgók).
2015. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
9/35 anonim válasza:
Erről jut eszembe, ha egy mágnes a curie-ponton elveszíti az energiáját, az hova lesz? Az is hővé alakul (mint az "eltűnő", disszipáló energiák általában)?
2015. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
10/35 anonim válasza:
Hová lenne? Sehová. A makroszkopikus mágneses tér mikroszkopikus mágneses domének mágneses terének összességéből tevődik össze. A Curie-pont felett a hőmérséklet további növelésével ezek egyre rendezetlenebbül állnak és az eredő makroszkopikus mágneses tér gyengül, majd eltűnik. De attól még mikroszkopikus szinten megmarad.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!