Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem találták meg az...

Miért nem találták meg az eltűnt maláj-gépet? Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
nem tudom elhinni, hogy lezuhant egy 50 tonnás gép, többszáz utassal. Csak úgy megszakadt a kapcsolat? És sehol se látszott a füst? A becsapódás hangja? 80 éve, már radaron találták meg a tengeralatt járók roncsát a tenger mélyen, több ezer méter mélyen. Itt meg egy fekete doboz, egy rádióadó, műholdon is, akármelyik utas okostelefonját bemérhették volna GPS en legalább, ha a repülő kapcsolattartási eszköze elromlott, nem hiszem, hogy az összes okostelefon ki volt kapcsolva, és nem működött. És annyi társaság kereste helpkopterrel, minden, többször is átfésülték a feltételezett területet, pár nappal a becsapódás után, és se füst, tűznyomok, semmi. Hogy?
2015. aug. 4. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Én azt hallottam, hogy nem szándékosan likvidálták a gépet, hanem véletlenül.

Az is lehet, hogy egy olyan nagyhatalmú személy utazott rajta, akit minden áron ki akartak iktatni. A mai technika már nagyon fejlett, ennyi idő alatt rég megtalálhatták volna. Úgyhogy a helyzet a következő lehet.


Vagy valamilyen gyakorlat, vagy próba közben kilőtték a gépet, és nehogy kiderüljön, vagy tüntetések legyenek, ezért próbálják elhallgatni a dolgot. Vagy pedig egy nagyhatalmú személyt tettek el láb alól, de úgy, hogy ezt balesetnek tüntessék fel.


[link]


Tessék. Vajon véletlen lehetett? Itt csak néhányan voltak a gépen, ráadásul olyanok, akiket európa nem igazán kedvel. De egy több száz ártatlan utast szállító gép kiiktatása 1-2 ember miatt már nagy port kavart volna, még akkor is, ha ezzel több millió ártatlan emberi életet mentettek meg.

2015. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom hogy mondta-e mar neked valaki hogy az ocean nagy? Nagyon nagy. Qrva nagy.


Lehet hogy ahol a vizbe csapodott tobb szaz kilometeres korzetben nem volt egy lelek sem.


Az okostelefonokat terero hijjan nem lehet bemerni, plane ha azok az ocean melyen tartozkodnak. Fekete doboz detto.


Azt meg gondold vegig meg egyszer hogy az oceanon hol maradnak meg a tuznyomok...

2015. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A térség vagy 10x nagyobb, mint Magyarország, és a legnagyobb részén 4-6km mélységű, nagyrészt még feltérképezetlen tengerfenék.


Ha neked csak egy Magyarország területű helyen kell megtalálnod egy adag roncsot, még az sem egyszerű (pedig még csak be sem takar minket egy óceán), nemhogy ott...

2015. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább 100-150-szer nagyobb Magyarországnál, ahova a gép eljuthatott. :D
2015. aug. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egy teória szerint a becsapódás csaknem függőleges volt, 7-900 km/h sebességgel.

Ha ez így van, iszonyat kevés nyom tud visszajutni a felszínre, a lendület az egész hóbelevancot több száz méter mélységig viszi, miközben csaknem porrá szakad. Ami meg a víznél könnyebb révén mégis feljut, az akkora körzetben szétszóródva jut vissza a felszínre, hogy olyan magasságból, ahonnan egy kereséshez megfelelő területet tudsz átlátni, kiszúrhatatlan, ha meg mégis, nem mutat semmi egyértelmű összefüggést a katasztrófával.

Az óceán közepén magányosan úszkáló fogkefe vagy fél strandpapucs sajnos repülőkatasztrófa nélkül is elég gyakori.

2015. aug. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Breaking News, am kösz a vűlaszokat!


[link]

2015. aug. 5. 21:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy darabot találtak belőle, még nem az egész roncsot :)
2015. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom.
2015. aug. 5. 21:58
 9/11 A kérdező kommentje:
2015. aug. 14. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:

A Maldiv-szigeteken...


Reunion-on viszont biztosan azt.

2015. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!