Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan keletkezik az elektromo...

Hogyan keletkezik az elektromosság?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mikor egy mágnest forgatunk vagy elmozgatunk egy réz tekercsben akkor maga az elektromosság hogy keletkezik atomi szinten, vagyis az elektronokra milyen hatással van, mindez csak addig marad fent amíg a mozgás is tart és minél több elektront szeretnénk kivonni a rendszerből annál erősebb mozgásra van szükségünk?

2015. júl. 18. 19:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a videókat, igen így már ez a része tiszta... már csak annyi lenne a kérdésem hogy a generátor ugye ahogy az előzőekben írták csak oda vissza rezgő mozgást végez. Nos ahogy nekem eddig összeállt a fejemben hogy egy generátor rezgő mozgást végez (váltakozó áram) azaz az atomok kilépnek és vissza, viszont ha egy egyenirányítóval egyenáramot csinálok belőle akkor ott már mozognak az elektronok atomról atomra, mivel egy áramkör kell ahhoz hogy működjön akármi is így akkor ott viszont az áramkörben körbe és körbe mennek az elektronok de akkor az nem tiszta hogy nem tud így úgymond elfogyni az elektron a váltóáramból ami át lesz alakítva egyenáramra, vagy vissza jutnak ez elektronok a váltó áram körébe? (jó az tuti hogy nem tud elfogyni azt csak beírtam hogy ez nem tiszta ebben)

Köszi

2015. júl. 21. 20:25
 12/15 anonim ***** válasza:

Visszajutnak a váltóáramhoz. Ha nem jutnának vissza, akkor nyitva lenne a kör, ergo nem folyik áram.

A kikapcsolási jelenség viszont érdekes lehet, mert a kikapcsolás pillanatában kifelé még áramolnak az elektronok, de a nyitott kapcsolóállás miatt a másik oldalt visszajutni már nem tudnak, egyfajta "villamos-vákuum" -szerűség alakulhatna ki.

Viszont az áram ekkor exponenciálisan leesik, nincs többé elektronáram.

2015. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat, ha már így belemerültünk azt még el tudnád magyarázni hogy a kondik hogy tárolják az elektronokat, azt tudom hogy két fémlap van egymással szemben és szigetelés van köztök de mi az oka hogy feltorlódnak az elektronok és hogy utána úgymond kisülnek?
2015. júl. 22. 09:39
 14/15 anonim ***** válasza:
A kondiban a felületek között villamos térerő van, ilyen formában tárolja az energiát. Kisüléskor ez a térerő összeomlik, és felhasználásra kerül a tárolt energia.
2015. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy a feltöltés nyílván kényszerítés utján történik. A cél, hogy a lapok közt potenciálkülönbség legyen. Kisütés után a lapok ekvipotenciális felületekké vállnak.
2015. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!