Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matek mért ennyire bonyi?

A matek mért ennyire bonyi?

Figyelt kérdés
Nem lenne logikus hogy egyszerubb legyen? Ha tobben ertenék akor gyorsagban fejlodne..

2015. ápr. 2. 02:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem, a matek nem egyszerű, legfeljebb alapszinten. És aki még sosem hallott olyasmiről, hogy nemlineáris rendszerek, operációkutatás, komplex függvénytan, funkcionálanalízis, disztribúcióelmélet, csoportelmélet, tenzoranalízis, differenciálgeometria, gráfelmélet, stb., az kb. csak alapszinten tanulta.


A deriválás annak egyszerű, aki megérti. Az integráláshoz képest valóban egyszerűbb. De szerintem a pozitív egész számok összeadása jóval egyszerűbb, ahogy a zárójelezési szabályok megértése is.


Egyébként pedig magas szinten művelni bármit is (akár történelmet vagy irodalmat) az nehéz. Témától függetlenül.

2015. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Te vagy az a BGF-es pali a dupladeriváltjaival?


Ha inkább humán vagy mint reál akkor tanuld a deriválokat úgy mintha egy nyelv lenne, és akkor pl a x^2-et "lefordítod" 2x-re

2015. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Wadmalac ***** válasza:

#11:

Nem hiszem, hogy a kérdező a többdimenziós vektor- és skalártereknél vesztette el a fonalat. Jóval előbb.

És OTT még tényleg egyszerű.

De tény, hogy honfitársaink fájóan magas többsége kétjegyű számok összeadásánál már számológép után kutat.

Hogy ez milyen arányban a nevelés, az oktatás és az átlagos intelligenciaszint hibája, azt döntse el más.

2015. ápr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Tom Benko ***** válasza:
@11: Amit felsoroltál, az is egyszerű - annak, aki érti. Nekünk pl. dgy a csoportelméletet úgy vezette be, hogy a leghasznosabb egyszerű dolog. A baj inkább az szokott lenni, hogy mindenki azt várja, hogy kap egy-két univerzális módszert, és azzal minden problémát megold, azt6án csak les, hogy ja, mégsem. Kérdezőnknek ráadásul, ha jól sejtem, leginkmább a gyakorlati alkalmazással van baja, az meg tényleg egyszerű dolog.
2015. ápr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Wadmalac ***** válasza:

Nekem spec előadásokon a vektoranalízis teljesen kínaiul volt. Belejátszhatott az is, hogy ezen a szinten, ha egy előadást kihagysz, elvész az ösvény.

Aztán egy csoporttársam szabadszavas magyarázataival egy este, egy pohár borocska meg egy füzet mellett jött meg a megvilágosodás.

Persze azóta a gyakorlás hiányában ez most már újra homályba vész.

2015. ápr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Wadmalac: Igen, én is sejtem, hogy a kérdező valahol még korábban veszítette el a fonalat, ezért írtam, hogy alsóbb szinten még objektíve is egyszerűnek lehet nevezni.


Tom Benko: én is tanulam első évben dgy-től csoportelméletet, és nekem akkor, középiskolából frissen kikerült fejjel egyáltalán nem volt egyszerű. Ahogy a hirtelen nyakunkba kapott analízis és vektorszámítás sem. És magas szinten tanulva most sem az semmi sem. Csak annak egyszerű, aki szuperzseni és gyorsan átlát mindent, aztán kis idő alatt maga is hozzá tud újjal járulni az adott területhez. Mint annak idején Erdős Pál vagy a mostaniak közül Lovász László. Bár az ilyen emberek számára is vannak nem egyszerű problémák, és a "bonyi" kategória számukra egész máshol kezdődik.


De ugye erre mondta Einstein, hogy "ne aggódj, ha problémáid vannak a matematikával, biztosíthatlak, hogy az enyémek sokkal nagyobbak".

2015. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Wadmalac ***** válasza:
#16: Ezt az Einstein idézetet még nem hallottam, de eddig ez tetszik a legjobban. :)
2015. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Tom Benko ***** válasza:

@16: elsőre nekem is bonyi volt, főleg a csoportelmélet, most sem állítom, hogy teljesen értem, de átlátom magam rajta.

Azt kell észrevenni, hogy mindenkinek vannak olyan ismeretek, amik bonyolultak, azonban meg kell húzni azt a szintet is, ami alatt nem szabad, hogy bármi is bonyolult legyen. Amúgy pedig van, ami bonyolultnak látszik, holott pofonegyszerű az ismeretek fényében, és van, ami egyszerűnek látszik, mégsem az.

2015. ápr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, ott jelennek meg a problémák, amikor az adott új matematikai irány más jellegű, más logikájú absztrakciót kíván, mint az addigi ismeretek.
2015. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, illetve egyáltalán jóval nagyobb mértékű absztrakciót igényel mint addig, valamint időt, merthogy mennyiségileg is több. Én középiskolában alig tanultam a matekot, mert érthető volt és elég volt órán figyelni. Egyetemen ez már sokszor nem elég. Bizony neki kell ülni, és otthon megérteni, és a tananyag mennyisége miatt lényegében kétféleképpen is megtanulni. Egyrészt magolva, hogy gondolkodás nélkül elő lehessen rántani a memóriából azt a tételt, amit a tanár kérdez a vizsgán és 5 perc alatt teleírni vele egy-két A4-es lapot, másrészt ésszel, mert meg is kell érteni és úgy is kell szóban elmondani.
2015. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!