Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Örökmozgót létre lehet hozni?

Örökmozgót létre lehet hozni?

Figyelt kérdés
Nem mechanikus, hanem elektronikusat, ami előállítja magának az energiát és ezáltal soha nem áll le.
2010. febr. 14. 12:24
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

"jól van akkor kapjátok be! csak azt nem értem miért kell bunkó hozzászólásokat írni. "


Talán olvasd el a saját hozzászólásaidat és megleled a választ.

2010. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
Nem én kezdtem a bunkózást! oké?
2010. febr. 14. 21:54
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
De...
2010. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%
"Örök-állót" létre lehet hozni? Mit ismerünk, ami sosem múlik el?
2010. febr. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
74%

Fizikailag lehetséges. Mivel az energia nem vész el csak átalakul. Ha nincs miben elvesszen az energia, nem fog átalakulni.


Tehát egy példa. Világegyetemben utjára inditasz valamit, soha nem fog megállni mig nincs ellenállás. Az már egy örökmozgó, nem úgy ahogy te képzeled, de az.

2010. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztos, hogy az is meg fog állni egyszer, nagyon soká. Sőt, el-eltérítik nagytömegű testek, előbb-utóbb rápottyan valamelyikre. Az atomjaira se mondhatjuk, hogy tovább mozognak szétszórva és átalakulva, mert a részecskék is inkább energiaelőfordulások valószínűségei, mint örökké létezők. Örök energia viszont úgy sejtem létezik.
2010. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
47%
nem lehetetlen de eddig erre még senki sem jött rá. ha rájönnél te lennél a világ leggazdagabb embere ha eladnád az ötleted.(: gondolj csak bele, egy energiaforrás ami soha nem merül ki...(;
2010. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim válasza:
100%
"Világegyetemben útjára indítasz valamit," nem kötekedni akarok, de ha elindítod, akkor az mar befektetett energia.
2010. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó figyelj. Természetesen az elv szerint is ha örökmózgót akarsz késziteni kezdő energia szükséges. Az energia nem lesz a semmiből.


És ez csak elv, tegyük fel nem megy semmilyen égitest köztelébe. Akkor nem tud megállni, nincs ahogy megálljon.

Nincs mivé átalakuljon az energia. S az energia sosem vész el mondtam h csak átalakul (pl surlódáskor hőenergiává stb)

2010. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

"És ez csak elv, tegyük fel nem megy semmilyen égitest köztelébe. Akkor nem tud megállni, nincs ahogy megálljon.

Nincs mivé átalakuljon az energia. S az energia sosem vész el mondtam h csak átalakul (pl surlódáskor hőenergiává stb)"


A gravitációs mező sohasem csökken nullára, csak a távolság négyzetével egyenes arányban gyengül. Vagyis egy olyan világegyetemben, ahol egyetlen atomnyi tömeg jelen van, már gravitáció is hat a meglökött testedre.


Ezen kívül a mélyűr sem teljesen üres, a csillagok fénye például ott is látható, márpedig a fénynyomás előbb-utóbb lelassítja majd a meglökött testedet. Vagyis az, hogy nem megy semmilyen égitest közelébe sem, semmit sem jelent, akkor is lelassul és megáll előbb-utóbb, nyilván sokkal lassabban, mint ha a légkörben mozogna, de akkor sem mozog majd örökké.

2010. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!