Örökmozgót létre lehet hozni?
az emberi szív sem magától megy. nem tudsz csinálni, már a legalapvetőbb alkatrészen elbukik az ötlet, ez pedig a vezeték, hisz nincs olyan vezeték, aminek az ellenállása 0 Ohm, ergo már itt van egy kis veszteség és semmilyen alkatrész sem tud dolgozni veszteség nélkül.
Egy módon lehet csinálni, "örökmozgót", de ez sem lesz igazi. Annyi a dolgod, hogy egy rádióadó mellé költözöl, kifeszítesz egy 100méter hosszú csupasz vezetéket, amiben áram fog indukálódni, amit rá tudsz kötni egy parányi villanymotorra, ami egy pici generátort hajt meg. Haverokat lehet vele vakítani, hogy örökmozgó, de igazából itt is lesz betáplált energia a rádióhullámokból, ergo mind1 lenne, ha rákötnél egy duracellt, ergo nem mozog az már magától.
És szerinted az emberi szív örökmozgó?
Kirakod az asztalra és dobog az idők végezetéig?
Örökmozgót nem lehet létrehozni.
Lehet csinálni olyan "örökmozgónak tűnő" dolgokat, amik valóban megállás nélkül mozognak, pl az óra ingája, de ezeknél mindig pótolni kell az elvesztett energiát.
Örökmozgónak azt hívják, amelyből energiát lehet kivenni, de betáplálni sehol nem kell, és magától sem vesz energiát sehonnan (különben egy energia-átalakító lenne).
Ilyen viszont nincs.
"szerintem, ha csak az emberi szívet is vesszük alapul akkor lehetséges."
Az emberi szív nem örökmozgó (ld. előző válaszok).
Egyébként az első- és másodfajú örökmozgók megvalósíthatóságának lehetőségét a termodinamika főtételei egyértelműen kizárják. (Kivételt ez alól Egely mester képez, aki mindig tartogat a zsebében néhány örökmozgót. :DD)
"A szív sem örökmozgó." Lehet.
De ha kizárnánk az öregedést okozó géneket, akkor már az lenne. Habár ami elromolhat, az el is romlik. A kérdés inkább arra tevődne ki, hogy képes lenne e egy szerkezet önmagát energiával táplálni.
Milyen öregedést meg géneket??????????
Szerinted a szív, magától dobog???
Mától kezdve ne egyél, ne igyál, ne vegyél levegőt, nézzük meg meddig dobog a szíved!
Hülyegyerek!
16:28 köszönjük emese!
továbbra is értelmes válaszokat kérek.
Pedig az előző válaszolónak teljesen igaza van, hiába gúnyolódsz. A szívizomsejtek igenis vesznek föl energiát, nagy energiájú szerves vegyületeket bontanak egyszerűbbekké, az energiakülönbözetből működnek. Ha ezt nem veszed figyelembe, akkor a te számodra a gőzmozdony is "örökmozgó", mert szenet égetnek benne, az is kémiai kötések bontásából származó energiával működik.
A szíved azonnal leáll, ha nem kap elég tápanyagot, például az infarktus során annyi történik, hogy egy ér elzáródik és egy szívterület nem kap vért. Az eredmény: Perceken elül elhal az a szívterület, azaz egyértelműen nem örökmozgó, energiát vesz föl a környezetéből, nem is keveset.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!