Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van ertelme a magas szintu...

Van ertelme a magas szintu matematikanak?

Figyelt kérdés

Reggelit keszitettem es egy megolvadt zsircsepp maradt a kezemen amit egy papirzsebkendore cseppentettem. Megfeledkeztem rola, kesobb ugy ugy fel ora mulva meglattam a papirzsebkendot es az egy paranyi zsircsepp teljesen szetterult rajta beszivodott minden zugba es egy nagy sugaru kort kormalt a zsebkendon. Gondoltam magamban, hogy errol valaki biztosan tudna oldalakat irni a zsirfolt terjedeserol, bizonyitasokkal, amit senki se ertene csak az aki kitalalta illetve akik tobb orat szentelnek a megertesere...

Ez elgondolkodtatott, ugyanis a szamok vegtelenek, vegtelen sok kombinacioval vegtelen sok kapcsolatot lehet kialakitani amire torvenyeket fel lehet allitani, lemmakat, stb... es ez egy soha veget nem ero folyamat, mindig van egy szint feljebb es megegy es megegy szint.... van ertelme erre aldozni egy eletet??


2015. febr. 21. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van értelme, hiszen soha nem tudhatjuk, hogy a felfedezett matematikai törvényszerűségeknek később milyen haszna lesz más tudományterületeken. Le is írom erre a kedvenc példámat: van egy függvény, amit Riemann-zéta függvénynek nevezünk, és amely pontokban ez a függvény 0 értéket vesz fel, azokat zérushelyeknek nevezzük. Egyszer Angliában egy matematikus és egy fizikus együtt teáztak, és teljesen véletlenül rájöttek, hogy ennek a függvénynek a zérushelyei még az atomi elektronok pályájának sugarával is kapcsolatban állnak! Holott senki sem számított rá, hogy az elméleti matematikán kívül bárhol haszna lesz ennek a függvénynek.
2015. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"van ertelme erre aldozni egy eletet??"


Miért, több értelme van, mint regényeket írni kitalált szereplőkről, kitalált eseményekről. Több értelme van, mint annak, hogy tudatlan embereket csapjon be azzal, hogy pénzért cserébe 200 km-ről energiát küld nekik. Több értelme van, mint motorversenyekre, autóversenyekre járni, extrém sportokat űzni, hiszen abban végzetes sérüléseket is lehet szenvedni. Több értelme van, mint a haverokkal a kocsmában lerészegedni, vagy nézni éjfélkor a tévét, és ordítani, hogy megint nem az én kedvenc focicsapatom győzött. Több értelme van mint lottózni, szerencsejátékokra szórni a pénzt, hiszen a nyerésre nagyon csekély az esélyed.


Úgy gondolom, hogy aki szeret ilyen dolgokon gondolkodni, az had csinálja, legalább ezzel nem árt sem magának, sem másnak, öreg korára is jó gondolkodása és emlékezete lesz, és valami igazán maradandót alkothat, akár egy tudományágat teremthet, amely segítségével egy csomó probléma megoldható a jövőben. Ha nem lettek volna ilyen emberek, akik a "semmin" is eltöprengenek, és akik mindenben a matematikát és fizikát keresik, akkor most nem tartanánk ott, ahol.

2015. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"van ertelme erre aldozni egy eletet??"


Maga az élet is ilyen. Van egy fejlődési pályája, egyének, társadalmak szintjén, de ennyi. Ha meg kéne mondani, hogy mi a célja, arra nem tudnék válaszolni.


Amikor meg szokták kérdezni, hogy mi értelme az életnek, akkor olyasmiket szoktak válaszolni, hogy a szeretet, meg az önmegvalósítás.

2015. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven van, csak egy példát mondván rá: fizika. Az elméleti fizika nagyon magas szintű matematika. És hogy az miért jó? Szeretsz számítógépezni, nem? Vagy milyen kényelmesek az ajtók, amelyek maguktól kinyílnak előtted vagy az a rengeteg elektronikai eszköz. Ezek mind-mind a fizikának köszönhetőek, aminek jelentős része matematika. Szóval persze hogy van értelme. A legszebb hivatások egyike a kutatói, legyen az matematikai vagy fizikai. Teljesen más élet, mint a hétköznapi.
2015. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt had korrigáljam magma, mielőtt nekem támadnak:

"Az elméleti fizika nagyon magas szintű matematika."

...matematikát használ.

2015. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor bedugsz valamit a konnektorba annyiszor használod a Maxwell egyenleteket és a kvantumfizikát (a konnektor az alagúteffektus szerint működik). Én úgy gondolom hogy igenis érdemes a matematikát művelni, hátha jó lesz valamire a jövőben :)
2015. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mérnöknek tanulok , de ez a kérdés most engem is elgondolkodtatott. Pl. ha felidézem,hogy fikziából itt egyetemen ilyen hatorendű, nem lineáris csatolt differenciál egyenletrendszerek voltak (szerencsére csak láttunk ilyet , intimebb kapcsoltba nem kerültünk vele) meg ha megnézem,hogy mecahnikából mondjuk, tengelyt kellet méretezni hajlító meg csavaró igénybevételre,hogy a szerkezet ne szakadjon össze a funkcióját teljesítve , akkor egyértelmű melyiknek volt nagyobb haszna. Középsikolában én is azt hittem , hogy a matek-fizika meg a műszaki tudományok az kb. ugyan az. De ez nem így van. Egyetemen a matek pl. rohadt elvont és tök elméleti az egész , számokat alig látni benne , de természetesen ismeretének nélkülözése elengedhetelten pl. a szilárdságtanhoz vagy dinamikához , vagy áramlástanhoz. A fizka meg megint oylan,hogy tök elmélet az egész , hossza levezetések , csak képleteket származtatunk le benne , törvényeket mondunk ki , tételeket állítunk fel , mennyiségeket vezetünk be. Az igazi hasznát ezeknek tényleg mondjuk egy gépészmérnök a mechanikában veszi , vagy egy villamosmérnök az elektrotechnikában.. Ezekhez viszont elengedhetetelen. Szóval hálásnak kell lenni a matematikusoknak és fizkusoknak is,hoy eszközöket adnak a mérnökök kezébe , akik mondjuk a matekot meg a fizikát "testbe öltik" mondjuk egy fullos sportkocsi formájában, de ettől függetlenül én nem szertnék matematikus lenni,mert az egy egészen más világ.
2015. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Meg egy pelda csak belefutottam. Egy tema, hogyan osszunk (hogyan oszt a CPU) arra kerestem ra:


[link]


Es ebben is vannak olyan osztasok amik egy oldalt elfoglalnak, ezeknek a fejlesztesere valaki akar eveket aldozhatott.

2015. márc. 2. 20:55
 9/10 A kérdező kommentje:
Szoval egy olyan kis "alap" dologrol mint az osztas regenyeket lehet irni, ez az egesz olyan vegtelen nem er veget soha, es ez az ami nyomaszt engem.. mindent szeretnek tudni, de soha nem fogok (master of everything).
2015. márc. 2. 20:58
 10/10 Vree ***** válasza:
100%
Egy ember sem különálló sziget, minden felfedezéssel az emberiség lesz több, minél több barátod szerzel, annál kevésbé probléma, hogy nem mindent neked kell-e fejben tartani, és a tudás egy ember halálán túl is él.
2015. márc. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!