Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz lehet, hogy a János-hegyr...

Igaz lehet, hogy a János-hegyről nagyon tiszta időben ellátni a Magas-Tátráig?

Figyelt kérdés

Forrás:


[link]


De a fordítottját is hallottam már egy szlovákiai magyar túravezetőtől, aki szerint a Tátrából nagyon szép időben látszanak Budapest fényei.


2014. nov. 2. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz egy jó távcső sem ártana.
2014. nov. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Imádom az ilyen jól kidolgozott, részletes és hasznos válaszokat. Ha ennyit tudsz csak ideböfögni, akkor miért érzed fontosnak, hogy a billentyűzethez nyúlj?


A távcső nem hozza közelebb a horizontot, csak felnagyítja, ami már amúgy is látható.


A gyengébbek kedvéért: SZABAD SZEMMEL el lehet látni jó időben a Magas-Tátráig?

2014. nov. 4. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy a hejes útra kívánod vezetni az utamat!


Tessék, egy másik válasz: MENJ FEL, ÉS NÉZD MEG MAGAD!


(Lusta vagyok most megnézni a fényképeimet)

2014. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az én hibám, hogy használhatatlan válaszokat írsz. Nem az a megoldás, hogy megsértődsz és dacból folytatod a trollkodást, hanem az, hogy elmész és hagyod, hogy válaszoljon olyan, akinek van mondanivalója. Nem kell mindenáron, mindenhol okosnak lenni.
2014. nov. 4. 19:26
 5/5 anonim válasza:
Ezt a Tátrából Budapestet én is hallottam, de egy meteorológustól, aki a Lomnici-csúcson dolgozik az SHMU-nak (a Meteorológiai Szolgálatunk ottani megfelelöje), de ahhoz valóban kivételesen tiszta idö kell. Van lehetöség ott aludni a csúcson, csak nagyon elöre le kell foglalni, az pedig idöjárási szempontból lutri. Nagy valószinüséggel egyébként a rendkivül hideg januári-február eleji napok azok, amikor annyira tiszta a levegö, és mondjuk nincs inverzió sem (ami vizsont nagyon gyakori).
2014. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!