Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell kiszámolni egy...

Vivi710 kérdése:

Hogyan kell kiszámolni egy másodfokú egyenlet szélsőértékét ábrázolás nélkül? GYORST VÁLASZT HA LEHET!

Figyelt kérdés
Szóval, odáig tudtam eljutni, hogy elvileg kell az x1,2, de innen hogyan tovább. KÉREM SEGÍTSETEK!!

2015. jan. 8. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Deriválással.

X1 és 2 nem mindig létezik.

2015. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MenzaBoy válasza:

X1,2 kell igen. Azt pedig a másodfokú megoldóképlettel számolod ki. Ha azt esetleg nem tudod akkor itt találod: [link]

Megoldóképletek, másodfokú egyenlet. :)

2015. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) de úgy gondoltam, hogy már ki van számolva az x1,2 ami a -1 és -5, de innen hogyan tovább?
2015. jan. 8. 21:13
 4/14 MenzaBoy válasza:

Elég nehéz így megmondani, hogy nem látni az eredeti feladatot, de ha kiszámoltad, hogy -1 és -5, akkor kikötéstől függően 3 eset állhat elő.

a.) mindkettő jó

b.) csak az egyik jó, vagy a -1 vagy a -5

c.) egyik sem jó és a feladatnak nincs megoldása.

2015. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor leírom hosszan az alap egyenlet x+(a másodikon)+6x+5

az x 1,2 = -1, -5

és ez nekünk a témazáronk volt, de mivel sokunknak rossz lett ez ki kell dolgoznunk és hasonlo feladatokkal de más adatokkal megkapjuk egy valahogy kiszámoltam az x-et ami -3, de nem tudom mi az y.

És azt is tudom h valami ilyesmi, hogy (x+3)a másodikon + ..... ne a végét nem tudom mert ott lenne az y

2015. jan. 8. 21:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne keverjétek össze!

Ez a megoldása - de ez semmit nem mond a szélsőértékről.

Ez azt mondja meg, hol vágja el az x tengelyt.

2015. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MenzaBoy válasza:
Írd le légyszíves az egész egyenletet és, hogy mi a feladat mert össze vissza kavarod a dolgokat.
2015. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy parabola szélsőértéke a zérushelyei (gyökei) között félúton van. Vagyis ha a két zérushely -1 és -5, akkor a szélsőérték a kettő átlaga: -3. Vagyis ez a szélsőérték helye. Értékét pedig úgy kapod meg, hogy az eredeti másodfokú egyenletbe beírod x helyére a szélsőérték helyét, azaz jelen esetben a -3at.
2015. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de inkább hagyom :\
2015. jan. 8. 22:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ő…


Ugye a másodfokú függvény általános alakja

a*x^2 + b*x + c,

ahol a ≠ 0.


Ekkor a szélsőértékhelye az

x = –b/(2*a)

helyen van. (Még akkor is, ha nincsenek valós gyökök.)

2015. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!