(Matek 3. osztály) Irány és normál vektor ábrázolása. X-2y=2 (? )


ezt az egyenletet kell irány és normál vektorosan is ábrázolni.

az addig oké hogy n(1;-2) és az Xo;Yo mi lesz? hogy helyettesítsek így be az egyenletbe??


Köszi a válaszokat.



2013. márc. 24. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Ax+By=Ax_0+By_0 alakot keresel. Jól látod, a normálvektor (A,B)=(1,-2). A jobb oldalon x_0 - 2y_0 = 2-t szeretnénk. Tetszőlegesen megválaszthatod x_0-t, majd abból egyértelműen kapod az y_0-t. Ez az (x_0,y_0) mindig rajta lesz az egyenesen (hiszen kielégíti annak egyenletét).
2013. márc. 25. 09:20